Seria Call of Duty wkrótce w Xbox Game Pass?! W Xbox Store pojawiła się ciekawa wskazówka

Call of Duty Black Ops 2 Xbox Game Pass

Wiele wskazuje na to, że Activision Blizzard stanie się niedługo częścią Microsoftu. CMA wyraziło już wstępną zgodę na transakcję, a to ostatnia „poważna” przeszkoda w celu jej zrealizowania. Tymczasem w Xbox Store pojawiła się już pewna wskazówka, która wskazuje na przygotowania do dodania serii Call of Duty do Xbox Game Pass.

Seria Call of Duty wkrótce dołączy do oferty Xbox Game Pass?

Jak widać na powyższym tweecie od Idle Sloth, próba zakupu Call of Duty: Black Ops 2 z Xbox Store wyświetla ciekawy komunikat. Chodzi mianowicie o informację, że gra jest częścią Xbox Game Pass, a zakup spowoduje dodanie jej do naszej biblioteki na własność.

Podobne komunikaty pojawiają się w koszyku za każdym razem, gdy dodamy do niego grę z oferty abonamentu Microsoftu. Wygląda jednak na to, że wiadomość została już ukryta albo przynajmniej nigdy nie wyświetlała się w polskiej wersji sklepu.

Call of Duty Black Ops 2 Lies of P Xbox Store
Call of Duty: Black Ops 2 i Lies of P w polskiej wersji Xbox Store

Tak czy inaczej, to potężna wskazówka sugerująca, że Activision i Xbox już przygotowują się do dodania przynajmniej niektórych gier z serii Call of Duty do Xbox Game Pass. Logika sugeruje, że przynajmniej na razie byłyby to starsze tytuły. Zwłaszcza że cała sprawa wypłynęła przy Black Ops 2 z 2012 roku.

Poszlaka jest tym mocniejsza, że Microsoft planuje zamknąć przejęcie Acivision Blizzard do 18 października 2023 roku. Normalną sytuacją byłoby więc zaczęcie przygotowań mających na celu sprawne umieszczenie tytułów wydawcy w portfolio usługi.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Niestety, na oficjalne konkrety przyjdzie nam zapewne jeszcze trochę poczekać. Wydaje się jednak, że Call of Duty prędzej czy później dołączy do Xbox Game Pass.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.