Wszystkie gry z serii FIFA usunięte ze sprzedaży! Koniec licencji stał się faktem?

FIFA 23 Xbox Store

Już od dawna było wiadome, że EA Sports rozstanie się z organizacją FIFA. Właśnie dlatego następną grą piłkarską „Elektroników” będzie EA Sports FC 24. Tymczasem okazało się, że poprzednie symulatory piłkarskie właśnie zniknęły ze sprzedaży.

FIFA usunięta ze sklepów z grami digitalowymi

Przed momentem dowiedzieliśmy się, że gry z cyklu FIFA nie są już dostępne w żadnym ze sklepów digitalowych. Sprawa dotyczy odsłon od wydanej w 2013 roku FIFA 14 włącznie.

Najprawdopodobniej chodzi więc o wygaśnięcie licencji na możliwość użycia nazwy międzynarodowej federacji piłkarskiej. Możemy przypuszczać, że usunięcie powyższych produkcji ze sprzedaży jest tylko chwilowe i związane z rebrandingiem całej marki.

Nadmieńmy również, że FIFA 22 i FIFA 23 są dostępne w subskrypcji EA Play. To aktualnie jedyny sposób, aby osoby nieposiadające tych części mogły w nie zagrać.

Warto też przypomnieć, że sama FIFA ogłosiła już jakiś czas temu, iż wyda własną grę piłkarską. Niestety nadal nie wiemy, kto zajmie się jej stworzeniem i kiedy zostanie wydana.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 4500 zł

Tymczasem EA Sports FC 24 debiutuje już 29 września. Tytuł ten będzie dostępny na PC, PS4, PS5, Xboxie One, Xboxach Series X|S i Nintendo Switch.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.