Seria Kingdom Hearts wreszcie trafi na Steam! Pierwsze efekty nowej strategii Square Enix

Kingdom Hearts

Jakiś czas temu informowaliśmy, że Square Enix postanowiło zmienić swoje podejście do wydawania gier, w efekcie czego większy nacisk będzie położony na tworzenie i dystrybuowanie gier multiplatformowych. Wówczas jeszcze nie do końca byliśmy w stanie określić, kiedy doczekamy się pierwszych efektów tego nowego planu. Teraz na jaw wyszło, że wcale nie trzeba było długo czekać, bo japoński wydawca postanowił przejść do realizacji niezwykle szybko.

Seria Kingdom Hearts niebawem na Steamie

Kingdom Hearts III
Kingdom Hearts III

Okazuje się, że japoński wydawca podszedł do tematu multiplatformowości bardzo, ale to bardzo intrygująco. Okazuje się, że na pierwszy ogień poszła seria Kingdom Hearts, która do tej pory była ekskluzywna na PC tylko dla Epic Games Store. Już 13 czerwca 2024 roku będzie to przeszłością, bo trzy pozycje oparte o to IP zadebiutują na Steamie.

Dokładnie mowa o:

  1. Kingdom Hearts HD 1.5 + 2.5 ReMIX
  2. Kingdom Hearts HD 2.8 Final Chapter Prologue
  3. Kingdom Hearts III + Re Mind

Na platformie Valve dostępne będą osobno oraz w ramach jednego pakietu, który nazwany został szumnie Kingdom Hearts Integrum Masterpiece. Dzięki temu każdy zainteresowany będzie mógł najpierw sprawdzić jedną część, a potem — jeśli mu to podpasuje — to zaopatrzyć się w całą kolekcję. Mądre rozwiązanie, które pozwoli uniknąć nietrafionych wydatków.

Oczywiście, jak przystało na serię Kingdom Hearts trzy wspomniane pozycje, to tak naprawdę kilka gier oraz dodatkowe zestawy animacji. Dla nowych graczy jest to na początku nieco zagmatwane, ale po pewnym czasie wszystko staje się dziecinnie proste.

Teraz pozostaje więc czekać na pojawienie się tych gier na platformie Valve, bo wiele osób może być też ciekawych, jak poradzi sobie ta marka w zupełnie nowych realiach. Będzie to też ciekawy sprawdzian dla samego wydawcy, który będzie dzięki temu mógł lepiej przygotować się na premierę kolejnej części.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Źródło: Gaming Bolt

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.