Seria NieR będzie trwać, dopóki jej producent będzie żyć. Fani mogą być spokojni o przyszłość marki

NieR Automata Yoko Taro

Marka NieR jest jedną z tych, które na przestrzeni lat zyskały oddane grono graczy, którzy chętnie sięgają i będą sięgać po kolejne odsłony. Aktualnie wielu z fanów czeka na potencjalne wieści dotyczące następnej części rozszerzające historię tego uniwersum. Nowe doniesienia dają nadzieję, że seria będzie się rozwijać, choć niekoniecznie w tempie, na jaki liczyli gracze.

Seria NieR może trwać jeszcze przez wiele lat

Nier Automata
NieR Automata

W trakcie ostatniego wydarzenia G-STAR 2023 w Korei Południowej na scenie pojawił się producent serii NieR Yoko Taro oraz producent serialu bazującego na tym IP Yosuke Saito, aby opowiedzieć o kulisach tworzenia NieR Automata. Podczas prezentacji padła też kwestia przyszłości tej marki, a co za tym idzie, kolejnych jej odsłon.

W odpowiedzi na to Saito przyznał, że tak długo, jak Taro pozostanie przy życiu, tak seria NieR będzie kontynuowana. Jednocześnie podkreślone zostało, że istnieją okoliczności, które uniemożliwiają szybkie wydanie kolejnej części.

Producent nie ujawnił dokładnie, o jakie dokładnie okoliczności może chodzić, jednak nie napawa to nadzieją na rychłą zapowiedź nowej odsłony. Pewnym pocieszeniem może być fakt, że Taro i Saito pracują nad projetem oddzielnym od serii NieR. Jego zapowiedzi spodziewać się można już w 2024 roku.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

Z jednej strony mamy więc tutaj do czynienia z konkretną obietnicą rozwoju marki, jednak nie w najbliższej przyszłości. Mimo tego intrygujący może być nadchodzący projekt Yoko Taro, o którym wspomnieli producenci. Fani twórczości tajemniczego Japończyka mogą więc mieć pewne powody do zadowolenia.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.