Dark Souls powróci do żywych. Twórcy pracują nad ponownym uruchomieniem serwerów

Dark Souls 3

Elden Ring sprzedaje się jak świeże bułeczki, ale From Software nie zapomina o graczach, którzy wciąż spędzają wolny czas w poszczególnych odsłonach serii Dark Souls. Japońska firma ma zgodnie z obietnicą zająć się pewnym utrapieniem, które nie pozwala fanom Dark Souls brać udziału w potyczkach sieciowych na platformie PC.

Serwery Dark Souls nie powiedziały ostatniego słowa

Mniej więcej cztery miesiące temu doszło do odkrycia bardzo poważnej luki w zabezpieczeniach Dark Souls 3, co skłoniło wydawcę Bandai Namco do zawieszenia serwerów PvP dla wszystkich gier z marki Dark Souls na PC. Pierwotnie było mówione, iż serwery będą offline aż do czasu premiery Elden Ring, a dopiero potem deweloperzy przyjrzą się problemom. Jak się okazuje – nie kłamali.

Przedstawiciel From Software (deweloperów odpowiadających za serię Dark Souls), w e-mailu do redakcji PCGamer, potwierdził, że studio próbuje przywrócić możliwość rozgrywki sieciowej w poszczególnych odsłonach Dark Souls na PC. Twórcy planują stopniowo naprawiać funkcje multiplayer i jednocześnie dziękują za wyrozumiałość i cierpliwość.

Sprawdź także: Microsoft zaskakuje i zapowiada Xbox Keystone

From Software nie podało dokładnie, na kiedy planowane jest zakończenie przywracania do życia serwerów we wszystkich trzech częściach Dark Souls, ani która produkcja jest traktowana priorytetowo. Wydaje się jednak, że pierwszeństwo ma Dark Souls 3, w którym doszło w przeszłości do niebezpiecznej luki w zabezpieczeniach.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.