Starsze odsłony Call of Duty odżyły na Xboxach! Serwery ponownie zalała fala graczy

Call of Duty black ops xbox

Przejęcie Activision Blizzard przez Microsoft staje się faktem i w przeciągu najbliższych kilkudziesięciu godzin może zostać ono oficjalnie domknięte. Zanim to jednak nastąpi, okazało się, że serwery starszych odsłon Call of Duty na Xboxach zostały naprawione i każdy zainteresowany posiadacz sprzętu od Microsoftu może oddać się rozgrywce w tych kultowych produkcjach. To się dopiero nazywa gest ze strony twórców!

Serwery Call of Duty Black Ops oraz Call of Duty Modern Warfare 3 przeżywają prawdziwe oblężenie

Jak się okazuje, dość niespodziewanie deweloperzy odpowiedzialni za serwery serii Call of Duty postanowili odrestaurować infrastrukturę sieciową m.in. Black Ops 1 i 2 czy Modern Warfare 3. Wraz z tym w życie wprowadzone zostały liczne poprawki, jak np. usprawniony matchmaking, dzięki czemu wrażenia płynące z zabawy są zapewne znacznie lepsze.

Domyślnie produkcje te dostępne były na konsolach Xbox 360, jednak dzięki wstecznej kompatybilności posiadacze nowszych sprzętów od Microsoftu (Xbox One oraz Xbox Series X|S) również mogą liczyć na taki „powrót do przeszłości”.

Niestety, ale na tego rodzaju gest mogą liczyć wyłącznie posiadacze konsol Xbox. Oznacza to, że użytkownicy PS3 oraz PC muszą tym razem obejść się smakiem.

Reakcja graczy była jak najbardziej do przewidzenia, bo serwery obu gier zostały wręcz zalane przez chętnych graczy. W przypadku Call of Duty Black Ops I na serwerach bawiło się w pewnym momencie prawie 124 tysiące osób. Jest to rezultat szczególnie imponujący, jeśli wziąć pod uwagę, że mowa o tytule wydanym w 2010 roku.

Przeczytaj też: Gry visual novel

Kup Xbox Series X

Tego rodzaju działania możemy traktować jako swoisty przedsmak tego, co czeka nas po finalizacji przejęcie Activision Blizzard. W końcu gigant z Redmond zapowiedział, że seria Call of Duty trafi do biblioteki Xbox Game Pass. Tego rodzaju działania mają zapewne przygotować serwery na powrót graczy, spragnionych klasycznego doświadczenia płynącego z ogrywania starszych odsłon kultowego cyklu shooterów.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.