Sherlock Holmes The Awakened zapowiedziane. Gra pokaże „środkowy palec” Rosjanom

Sherlock Holmes The Awakened

Jakiś czas temu ukraińskie studio Frogwares zapowiedziało, że przez najazd Rosjan na ich ojczyznę, są oni zmuszeni zmienić swoje plany. Przedstawiciele ekipy uznali, że ich najnowszy projekt – o kodowej nazwie Palianytsia – będzie „środkowym palcem” w stronę Rosji. Teraz znamy pierwsze szczegóły na jego temat.

Sherlock Holmes The Awakened z pierwszymi szczegółami

Okazuje się, że Frogwares zapewni nam odświeżenie Sherlock Holmes The Awakened. Będzie to remake przygodówki z 2006 roku, której polski tytuł brzmiał następująco: Sherlock Holmes: Przebudzenie. Twórcy postanowili napisać na nowo historię i ponownie wymieszać ją z przygodami młodego, tytułowego detektywa i zjawiskami Cthulhu, doskonale znanymi fanom powieści H.P. Lovecrafta.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Twórcy zamierzają całkowicie przebudować grę, zapewnią mechaniki śledztw i skorzystają z silnika graficznego Unreal Engine 4. Na dobry początek przedstawiono pierwsze grafiki, którym przyjrzeć możemy się na podlinkowanym wyżej tweecie. Na zwiastun musimy natomiast trochę poczekać. Sherlock Holmes The Awakened trafi na PC, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X|S, a nawet i na Nintendo Switch.

Przeczytaj też: Najlepsze monitory do PlayStation 5

Ponadto Frogwares prosi o pomoc. Twórcy z Ukrainy chcą niebawem uruchomić zbiórkę na platformie Kickstarter, która pomoże im w tworzeniu wymienionego wyżej projektu. Jak sami potwierdzili pewien czas temu, nie mogą pracować w pełnym składzie, ponieważ niektórzy z deweloperów przebywają na wschodzie kraju, gdzie wciąż toczą się walki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.