Gry usługi to przyszłość? Zdaniem legendy PlayStation nie tędy droga

Shuhei Yoshida

Shuhei Yoshida to prawdziwa legenda PlayStation. Biznesmen jest związany z tą marką od lat 90. ubiegłego wieku i był obecny w jej rozwoju od oryginalnej koncepcji klasycznego PSX-a. Jak się ostatnio okazało za sprawą jego ostatniego wywiadu, ma on niezbyt pochlebną opinię o coraz to popularniejszych grach usługach.

Shuhei Yoshida twierdzi, że przyszłość zdominowana przez gry usługi byłaby nudna

Zwiastun Call of Duty Warzone 2.0

Gry usługi to dosyć kontrowersyjny temat w branży. Z jednej strony można odnieść wrażenie, że każdy gracz ma o nich krytyczne zdanie. Z drugiej jednak są w stanie zarobić dużo większe pieniądze od standardowych, single-playerowych tytułów.

Temat ten nie mógł się oczywiście nie pojawić w rozmowie z weteranem gier, czyli Shuheiem Yoshidą. Legenda PlayStation w wywiadzie dla The Guardiana została mianowicie zapytana o opinię na temat szeroko pojętej branży i podejściu do niej dużych wydawców.

Nie chcesz chyba widzieć, jak lista 10 najlepszych gier każdego roku jest prawie taka sama, a wszystkie gry stają się usługami… Jak dla mnie to byłoby trochę nudne.

Shuhei Yoshida

Zobacz też: Laptop do 6000 zł – najlepsze modele

Co ciekawe, pogląd Yoshidy stoi trochę w sprzeczności z ostatnim stanowiskiem Sony, które wydaje się zwracać większą uwagę na gry usługi. A jakie jest Wasze zdanie na ich temat? Dajcie nam znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.