6 multiplayerowych gier-usług w planach Sony. Zwrot PlayStation w kierunku produkcji online?

PlayStation Studios

Wiele wskazuje na to, że w Sony zaszła przynajmniej częściowa zmiana strategii. Stoi za tym aż 6 multiplayerowych gier, nad którymi pracują zespoły zrzeszone w PlayStation Studios. Wśród nich znajdują się również te, które w przeszłości dostarczały nam single-playerowe klasyki.

Zespoły PlayStation Studios pracują nad 6 multiplayerowymi grami AAA

Plany wydawnicze PlayStation Studios co do gier multiplayer podsumował na Twitterze YouTuber Benji-Sales. Jest to łącznie aż 6 przygotowywanych produkcji online:

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
  • The Last of Us Multiplayer – Naughty Dog;
  • Nowa gra AAA na PS5 i PC – niedawno pozyskane Firewalk Studios;
  • Nowa marka – Bungie;
  • Nowa marka – Deviation Games;
  • Skupiona na walce gra fantasy online – PlayStation London Studio;
  • Nowa marka AAA – Haven Studios.

Tak spora dawka tytułów skupionych na usługach oraz trybach sieciowych składnia do refleksji. W tym miejscu pojawia się bowiem pytanie, czy na tych planach ucierpią w jakiś konkretny sposób potencjalne produkcje single-playerowe.

Zobacz też: Najlepsze karty graficzne

Z drugiej strony nadmierne obawy co do zaprzestania wydawania gier skupionych na kampanii dla jednego gracza przez Japończyków są jeszcze na razie niezbyt uzasadnione. Jakiś czas temu PS5 otrzymał kilka ekskluzywnych singlowych tytułów, a swoje dołożą również niezależni od Sony deweloperzy.

O autorze
Adrian Witczak
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Fan gier strategicznych, akcji i RPG. Swoje pierwsze kroki z grami stawiał przy PS2 i PC, obecnie preferuje bardziej platformy "Zielonych".

Liczba wpisów: 2370 (w redakcji od 17.11.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
REKORDOWA PROMOCJA! SKORZYSTAJ, PÓKI TRWA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.