Silent Hill 2 oceniony w Korei Południowej! Premiera coraz bliżej?

silent hill 2

Na ostatnim State of Play mogliśmy zapoznać się z pierwszym gameplayem Silent Hill 2. Niestety Konami nadal nie ujawniło daty premiery gry. Ta być może wydarzy się jednak szybciej niż myślimy, bo produkcja Bloober Team została właśnie oceniona w Korei Południowej.

Silent Hill 2 z klasyfikacją wiekową w Korei Południowej

Jak doniósł ostatnio Twitter, Silent Hill 2 doczekał się oceny ratingowej w pierwszym kraju. Tym jest Korea Południowa.

Z tekstu zamieszczonego przez organizację dowiedzieliśmy się co nieco o grze. We wniosku przeczytamy bowiem o „nadmiernej przemocy”, widocznych obrażeniach i nadmiarze krwi oraz „przesadnej” ekspresji wstrętu i strachu.

Gra rzecz jasna została więc oznaczona jako „nieprzeznaczona dla młodzieży”. Niestety w dokumentach komisji nie znalazło się nic na temat jej daty premiery.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Możemy jednakże spekulować, że skoro pierwsze organizacje ratingowe już ją oceniają, to być może jest już blisko wydania. Debiut Silent Hill 2 ma najprawdopodobniej nastąpić w 2024 roku, co potwierdziło już m.in. Sony w jednym ze swoich zwiastunów.

Tymczasem już teraz możemy cieszyć się z zabawy w Silent Hill: The Short Message. Ta darmowa produkcja jest obecnie dostępna na PS5, potwierdzono też jej wydanie na PC.

Źródło: Twitter / Gematsu

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.