Silent Hill 2 Remake zadebiutuje już niebawem? Aktualizacja produktu na Steam daje nadzieję na rychły debiut

silent hill 2

Po niedawnej premierze Resident Evil 4 Remake fani gier oferujących mocne wrażenia wyczekują debiutu innej pozycji, a mianowicie Silent Hill 2 Remake. W ostatnim czasie deweloperzy musieli co prawda prostować pewne niedopowiedzenia, które dotyczyły m.in. gotowości tego tytułu do premiery. Teraz zaś pojawiły się nowe poszlaki, które sugerują, że gra faktycznie trafi w ręce klientów jeszcze w 2023 roku.

Według zaktualizowanej karty Silent Hill 2 Remake na Steam gra zadebiutuje już „wkrótce”

Silent Hill 2 Remake Steam
Karta produktu Silent Hill 2 Remake na Steam

Kilka godzin temu w karcie produktu Silent Hill 2 Remake na Steam zaktualizowana została informacja dotycząca daty premiery tej pozycji. Do tej pory w sklepie Valve widniał akronim „TBA” (ang. to be annouced), który oznaczał, że deweloperzy niebawem ogłoszą termin debiutu. Teraz zaś adnotacja ta zmieniona została na nieco mniej enigmatyczne stwierdzenie „wkrótce dostępne”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Według informatora kryjącego się pod pseudonimem AestheticGamer 1 (znanego wcześniej jako Dusk Golem) taka zmiana występuje w dwóch przypadkach; gdy twórcy lub wydawca decydują się samodzielnie to ustawić, lub wprowadzają ostateczny termin premiery, ale nie chcą go jeszcze oficjalnie podawać. Wówczas Steam samodzielnie określa to zwrotem „wkrótce dostępne”.

Przeczytaj też: Najlepsze lekkie laptopy

Informacje tego rodzaju zawsze rozbudzają nadzieję na rychłe ogłoszenie terminu premiery konkretnej pozycji, trzeba jednak pamiętać, że na chwilę obecną nie możemy być niczego pewni. Pozostaje więc mieć nadzieję, że prace nad Silent Hill 2 Remake idą w dobrym kierunku i faktycznie deweloperzy z Bloober Team oraz Konami podzielą się z nami większą ilością konkretów.

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.