Bloober Team wydaje oświadczenie ws. SIlent Hill 2 Remake. Deweloperzy prostują ostatnie niedopowiedzenia

Silent-hill-2-remake

Jakiś czas temu prezes Bloober Team – Piotr Babieno –  udzielił wywiadu polskiemu serwisowi Bankier. Jak się jednak okazuje, jego szczegóły dotyczące Silent Hill 2 oraz planów firmy zostały nieopatrznie zrozumiane przez niektóre zagraniczne portale, co wywołało małą konsternację wśród fanów. Deweloperzy wydali więc dziś oświadczenie, w którym sprostowali błędnie podane informacje.

Bloober Team wydaje oświadczenie ws. ukończenia i spodziewanej liczby sprzedanych egzemplarzy Silent Hill 2 Remake

pic.twitter.com/OeMPmvOMjk

— Bloober Team (@BlooberTeam) March 28, 2023

pic.twitter.com/OeMPmvOMjk

— Bloober Team (@BlooberTeam) March 28, 2023

Najnowsze oświadczenie ws. Silent Hill 2 Remake skupia się zasadniczo na dwóch rzeczach. Najpierw wyjaśniono błędne doniesienia o spodziewanej sprzedaży gry na poziomie 10 milionów sztuk, co dotyczyło jedynie ogólnie potencjalnego sukcesu tych tytułów, na których w przyszłości skupi się Bloober Team.

Potem odniesiono się natomiast do rzekomego stwierdzenie o gotowości gry do premiery, co było dosyć błędnym zrozumieniem. W wywiadzie dla Bankiera nie mogliśmy bowiem przeczytać niczego więcej ponadto, że Silent Hill 2 Remake jest już „technicznie” gotowe. Oznaczało to zasadniczo znajdowanie się w końcowych etapach produkcji.

Zobacz też: Laptop do pracy – najlepsze modele

Zgodnie z komunikatem całe zamieszanie wynika z nieodpowiedniego przekładu polskojęzycznego źródła. Najprawdopodobniej więc autorzy zagranicznych publikacji na bazie wywiadu skorzystali w tworzeniu ich z gotowego oprogramowania tłumaczącego, które zawiodło w nadaniu danym wypowiedziom odpowiedniego kontekstu.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.