Silent Hill 2 Remake będzie rozczarowaniem? Twórca starszych odsłon nie wierzy w Polaków z Bloober Team

Silent Hill 2 Remake

Trzy dni temu dostaliśmy informację, że Remake Silent Hill 2 jest ,,technicznie gotowy”. Fani serii wyczekują na datę premiery, która nie została jeszcze ogłoszona. Natomiast Sam Barlow – główny projektant Silent Hill: Origins uważa, że produkcja Bloober Team nie osiągnie sukcesu oraz będzie rozczarowaniem dla graczy.

Silent Hill 2 Remake – będzie rozczarowanie?

Silent Hill 2 Remake
Silent Hill 2 Remake

Sam Barlow to producent i scenarzysta takich gier jak Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories. W najnowszym wywiadzie dla PCGamesN podzielił się swoją opinią, która jednoznacznie wskazuje, że według niego fani nie będą zadowoleni z odświeżonej wersji Silent Hill 2. Nazwał on wprost dzieło Bloober Team ,,poison chailce” czyli ,,trucizną”.

,,Osobiście nie przepadam za odświeżonymi wersjami gier. Tworzenie odnowionej wersji Silent Hill 2 jest trucizną branży gier wideo. Życzę twórcom powodzenia, ponieważ nie wiem jak można to zrobić bez zdenerwowania ludzi.”

Sam Barlow

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Data wydania remake’u Silent Hill 2 nie została jeszcze potwierdzona. Wiemy jedynie, że powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PS5. Mimo negatywnej opinii Sama Barlowa krakowskie studio podkreśla, że gra powstanie z szacunkiem do oryginału. A Wy co uważacie o odświeżonych wersjach starych gier? Dajcie znać w komentarzach!

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Magda Żugier
Autor

Pierwsze kroki w świecie gier stawiała budując drogi w Faraonie czy pływając statkiem w Sea Dogs. Nie przepada za multiplayerami, za to kocha gry z długą fabułą, ale specjalne miejsce na jej półce zawsze zajmuje FIFA. Jeśli nie gra na konsoli, słucha muzyki lub gra na gitarze. Pewnego dnia wystąpi w Masterchefie.

Liczba wpisów: 190 (w redakcji od 14.03.2023)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.