Silent Hill 2 Remake będzie rozczarowaniem? Twórca starszych odsłon nie wierzy w Polaków z Bloober Team

Silent Hill 2 Remake

Trzy dni temu dostaliśmy informację, że Remake Silent Hill 2 jest ,,technicznie gotowy”. Fani serii wyczekują na datę premiery, która nie została jeszcze ogłoszona. Natomiast Sam Barlow – główny projektant Silent Hill: Origins uważa, że produkcja Bloober Team nie osiągnie sukcesu oraz będzie rozczarowaniem dla graczy.

Silent Hill 2 Remake – będzie rozczarowanie?

Silent Hill 2 Remake
Silent Hill 2 Remake

Sam Barlow to producent i scenarzysta takich gier jak Silent Hill: Origins oraz Silent Hill: Shattered Memories. W najnowszym wywiadzie dla PCGamesN podzielił się swoją opinią, która jednoznacznie wskazuje, że według niego fani nie będą zadowoleni z odświeżonej wersji Silent Hill 2. Nazwał on wprost dzieło Bloober Team ,,poison chailce” czyli ,,trucizną”.

,,Osobiście nie przepadam za odświeżonymi wersjami gier. Tworzenie odnowionej wersji Silent Hill 2 jest trucizną branży gier wideo. Życzę twórcom powodzenia, ponieważ nie wiem jak można to zrobić bez zdenerwowania ludzi.”

Sam Barlow

Zobacz też: Najlepsze gry podobne do Gothic

Data wydania remake’u Silent Hill 2 nie została jeszcze potwierdzona. Wiemy jedynie, że powstaje z myślą o komputerach osobistych oraz konsolach PS5. Mimo negatywnej opinii Sama Barlowa krakowskie studio podkreśla, że gra powstanie z szacunkiem do oryginału. A Wy co uważacie o odświeżonych wersjach starych gier? Dajcie znać w komentarzach!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.