Silent Hill 2 Remake niemal gotowy! Polacy celują „w miejsce, w którym są Naughty Dog oraz Ninja Theory”

Silent Hill 2

Jak się okazuje, Silent Hill 2 Remake jest już „technicznie gotowy”. Potwierdził to prezes odpowiedzialnego za stworzenie gry Bloober Team, Piotr Babieno. Decyzja o ustaleniu daty premiery leży jednak oczywiście po stronie wydawcy, czyli Konami.

Silent Hill 2 Remake „technicznie gotowy”. Piotr Babieno potwierdza

Zwiastun Silent Hill 2 Remake

Śmiało można stwierdzić, że przed rodzimymi „Blooberami” stoi jedno z największych wyzwań branży ostatnich lat. Konami zdecydowało bowiem o wznowieniu legendarnej już marki Silent Hill, a pierwszą nową grą w uniwersum będzie tworzony przez Polaków remake drugiej części całego cyklu. Liczne grono fanów z całego świata obserwuje więc, co na początek zafunduje im japoński wydawca wraz z naszymi deweloperami.

Presja nie wydaje się jednak problemem dla pracowników Bloober Team. Proces twórczy widocznie przeszedł wyjątkowo sprawnie, bo prezes całej firmy – Piotr Babieno – zdradził ostatnio w wywiadzie dla Bankiera, że Silent Hill 2 Remake jest już „technicznie gotowy”. Daje to nadzieję na premierę gry jeszcze w tym roku, ale ostateczna decyzja o ustaleniu daty jej debiutu należy do Konami.

Silent Hill 2 jest technicznie gotowy. Nie oznacza to, że gra jest skończona, ale jesteśmy blisko. Kwestie harmonogramu wydawniczego leżą jednak po stronie naszych partnerów, to jak będzie wyglądała promocja i kiedy zadebiutuje tytuł nie leży bezpośrednio w naszych rękach.

Piotr Babieno

Reszta wywiadu z Piotrem Babieno odnosi się do planów Bloober Team, a jego słowa zasadniczo potwierdzają wcześniejsze zapowiedzi strategii dewelopera. Prezes krakowskiego studia zdradził również, że celem firmy „jest miejsce, w którym są Naughty Dog czy Ninja Theory”.

Zobacz też: Smartfon do 1500 zł – najlepsze modele

Silent Hill 2 Remake zostanie wydane na PC oraz PS5. Na razie nie wiadomo nic na temat premiery na Xboxy Series X|S, ale być może zostanie ona ogłoszona w przyszłości.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.