Konami chwali pracę Bloober Team przy tworzeniu Silent Hill 2 Remake. Polskie studio zostało docenione

Silent Hill 2 Remake

Początek 2023 roku obfitował wręcz w szereg informacji na temat działań krakowskiego Bloober Team w kwestii prac nad Silent Hill 2 Remake. Studio zapowiedziało m.in. że powstająca odświeżona wersja będzie znacząco różnić się od oryginału, choć powstanie w zgodzie z nim. Co więcej, twórcy zdradzili, że inspirację dla nich ciągle stanowi sukces odniesiony przez Resident Evill 2 Remake. Teraz zaś głos w sprawie tej produkcji zabrali Japońscy producenci z Konami, którzy współpracują przy tworzeniu tej pozycji.

Japończycy są zadowoleni, że Bloober Team przygotowuje Silent Hill 2 Remake z tak wielkim szacunkiem do oryginału

Silent Hill 2 – remake

W rozmowie z portalem IGN producent serii Silent Hill — Motoi Okamoto — w wielu pozytywnych słowach wypowiedział się na temat pracy, jaką wykonuje krakowskie studio. Mężczyzna docenił przede wszystkim podejście deweloperów do całego procesu tworzenia gier, a opisał to następująco:

Odnoszę wrażenie, że traktują swoją pracę bardzo poważnie i wierzą, że gry wideo są sztuką bardziej, niż myślimy. Japończycy są tak nieśmiali, kiedy chodzi o określanie gier jako sztuka, wiesz? Ale czuję, że oni naprawdę w to wierzą. Właśnie dlatego traktują wydźwięk artystyczny i wizualizację Silent Hill z takim szacunkiem.

Motoi Okamoto — producent serii Silent Hill

Japończyk docenił także talent Polaków do tworzenia środowisk i klimatu. Uważa on, że praca Bloober Team sprawiła, iż grając, będzie można doświadczyć „tego, co czuje James” podczas spacerów po otoczonym mgłą miasteczku. Mężczyzna zwrócił uwagę również na dokładność deweloperów w kwestii projektowania systemu walki.

Silent-hill-2-remake
Silent Hill 2 Remake

Głos zabrał także artysta koncepcyjny pracujący w Konami — Masahiro Ito — który stwierdził, że jest bardzo zadowolony z tego, jak polski zespół wykonał miasto i odtworzył atmosferę oryginalnego Silent Hill 2.

Wierzy on jednocześnie, że Bloober Team sprosta wszystkim oczekiwaniom stawianym przez przełożonych, w tym temu związanemu z niezwykle ważnym dla całej produkcji motywem mgły.

Przeczytaj też: Najlepszy VPN

Do tematu odniósł się także legendarny kompozytor Akira Yamaoka, który skomponował ścieżki dźwiękowe do m.in. oryginalnego Silent Hill 2 czy The Medium.

Stwierdził on, że krakowscy deweloperzy bardzo szanują pierwowzór i jest przekonany, że studio tworzy ten remake z prawdziwą troską.

Takie słowa mogą cieszyć podwójnie, bo z jednej strony możemy być coraz bardziej spokojni o sam proces produkcyjny, który zdaje się iść bardzo dobrze. Z drugiej strony zaś zawsze przyjemnie czytać o tym, iż polskie studio zdobywa na świecie coraz większe uznanie.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
Z