Silent Hill 2 Remake będzie znacząco różnić się od pierwowzoru. Bloober Team ujawnia nowe informacje o grze

Silent Hill 2 Remake

W październiku ubiegłego roku podczas wydarzenia Silent Hill Transmission Konami oficjalnie potwierdziło, że powstaje Silent Hill 2 Remake. Za produkcję odświeżonej wersji kultowego horroru odpowiada krakowskie studio Bloober Team, które zapowiedziało, że projekt tworzony jest z szacunkiem do oryginału. W rozmowie z portalem Lords of Gaming szef produkcji tego tytułu — Kacper Michalski — zdradził nieco informacji na temat zmian, które pojawią się w finalnej wersji Silent Hill 2 Remake.

Silent Hill 2 Remake ma być produkcją z niesamowitymi efektami wizualnymi

Silent Hill 2 Remake
Silent Hill 2 Remake

Według słów Michalskiego zmianom uległo samo miasteczko Silent Hill, które zostało „przerobione przy użyciu najnowocześniejszych technologii”. Poza tym wszystkie stworzenia, które gracze napotkają na swojej drodze, zostały przez studio odtworzone z „bardziej niesamowitymi efektami wizualnymi”. Poprawki dotknęły także sztuczną inteligencję, która odpowiada za kierowanie przeciwnikami podczas starć.

Poza kwestiami wizualnymi oraz mechanicznymi deweloperzy z Bloober Team „zagłębili się w emocjonalną ekspresję każdej postaci”. Mężczyzna zaznacza jednocześnie, że studio wszystkie zmiany na tej płaszczyźnie wprowadza, szanując scenariusz oryginalnej historii.

Przeczytaj też: Najlepsze gry na Xbox One

Trzeba przyznać, że ujawnione szczegóły są naprawdę interesujące, a sama gra zapowiada się wyjątkowo obiecująco. Nie wiadomo jednak, ile jeszcze przyjdzie nam czekać na debiut Silent Hill 2 Remake, ponieważ deweloper nie zdradził dokładnej daty premiery; przekazał jedynie, że zostanie ona ujawnione „we właściwym czasie”. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego, jak cierpliwie wyczekiwać dalszych komunikatów ze strony krakowskiego studia.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!