Bohater Silent Hill 2 Remake będzie wyglądał inaczej? Twórcy mieli ugiąć się pod naciskiem fanów

Silent Hill 2 Remake

Choć remake drugiej części serii Silent Hill jest jedną najbardziej oczekiwanych gier w tym roku, to fani tego horrorowego cyklu nie do wszystkich zmian podchodzą z entuzjazmem. Jedną z rzeczy, która nie podobała się najzagorzalszym sympatykom, była decyzja o postarzeniu Jamesa, głównego bohatera tej odsłony. Wiele jednak wskazuje na to, że twórcy mogli wysłuchać głosów społeczności i przywrócili mu młodszy wygląd.

Silent Hill 2 Remake — twórcy mieli przywrócić młodszy wygląd Jamesa

Silent Hill 2 Remake — zwiastun rozgrywki

Temat Silent Hill 2 Remake co parę tygodni powraca do graczy oczekujących na tę produkcję. Fani nie tylko czekają na oficjalne potwierdzenie daty premiery, ale też żywiołowo dyskutują na temat opublikowanych w sieci materiałów z gry. Ostatni zwiastun opublikowany na styczniowym State of Play do tego stopnia nie spodobał się sympatykom horrorowego, że niektórzy z nich chcieli opóźnienia wydania tytułu.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ostatni powrócił jednak kontrowersyjny temat, który pojawił się już przy okazji pierwszej zapowiedzi Silent Hill 2 Remake w 2022 roku. Mowa o wyglądzie Jamesa, głównego bohatera gry, gdyż według wielu fanów protagonista został postarzony przez twórców. Zabieg ten został później potwierdzony przez producenta Motoi Okamoto w wywiadzie dla serwisu IGN. Deweloper stwierdził, że była to celowa decyzja podyktowana m.in. próbą lepszego oddania charakteru bohatera oraz przybliżenia go graczom pamiętającym oryginał, by mogli oni lepiej się z nim utożsamiać.

Wiele wskazuje jednak na to, że niezadowolenie fanów przyczyniło się do kolejnej zmiany wizerunku Jamesa. W plikach Silent Hill 2 Remake odnalezionych w serwisie Steam gracze dokopali się do nowego screenshota, który przedstawia odmłodzoną twarz głównego bohatera. Jeden z użytkowników serwisu X/Twitter postanowił zrobić porównanie pomiędzy nową twarzą, tą z pierwszego zwiastuna wypuszczonego w 2022 roku, a oryginałem z 2011 roku.

Być może zmiana ta podyktowana jest nie tylko niezadowoleniem miłośników serii Silent Hill, lecz złym odbiorem w mediach ostatniego zwiastuna. Szef polskiego studia Bloober Team, które jest odpowiedzialne za produkcję, czyli Piotr Babieno stwierdził w jednym z ostatnich wywiadów, że zaprezentowane wideo nie oddawało prawdziwego ducha gry.

Silent Hill 2 Remake wciąż czeka na oficjalne ogłoszenie daty premiery. Tytuł pojawi się na PC oraz konsoli PlayStation 5.

Źródło: VGC

O autorze
Igor Twardowski
Redaktor działów Newsy & Promocje

Niespełniony filmoznawca i scenarzysta, który pierwsze kroki w grach stawiał w Tomb Raider II i pierwszym Diablo. Miłośnik Gothica i Heroesów. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.