Silent Hill 2 Remake oficjalnie. Mamy pierwszy zwiastun – grę opracowuje polskie Bloober Team!

Silent Hill 2 Remake

Dzisiaj po południu odkryto, że Konami zaliczyło sporą wpadkę, nieumyślnie ujawniając przed czasem tytuły nowych projektów spod znaku Silent Hill. Nieco później wyciekły nowe szczegóły na temat rzekomo powstającego Silent Hill 2 Remake. Teraz – podczas transmisji Silent Hill Transmission – Konami oficjalnie potwierdziło prace nad odświeżeniem. Ponadto firma zdradziła pierwsze oficjalne informacje na temat swojego projektu, przy okazji publikując pierwszy zwiastun – gracze mogą oczekiwać prawdziwie next-genowego doświadczenia!

Pierwszy zwiastun Silent Hill 2 Remake i szczegóły o grze

Zwiastun Silent Hill 2 Remake

Konami nareszcie potwierdziło nawarstwiające się w ostatnich miesiącach plotki. Silent Hill 2 Remake faktycznie powstaje, a za odświeżenie horroru z 2001 roku odpowiada krakowski zespół Bloober Team. Gra jest tworzona od podstaw, co oznacza, że możemy oczekiwać naprawdę wysokiej jakości tytułu z oszałamiającą oprawą audiowizualną; pierwszy zwiastun nowej wersji „Cichego wzgórza” można obejrzeć powyżej. W końcu SH2 Remake powstaje jedynie z myślą o komputerach oraz konsolach nowej generacji.

W tym miejscu trzeba jednak wspomnieć, że posiadacze Xboxów raczej nie mają powodów do radości – Silent Hill 2 Remake przez pierwsze 12 miesięcy od premiery będzie dostępne wyłącznie na PC oraz PlayStation 5. Dopiero po tym czasie odświeżona produkcja zadebiutuje również na innych platformach, czyli zapewne Xboxach Series X i S. Poprzednia generacja konsol – PS4 i Xbox One – najpewniej zostanie całkowicie pominięta.

Silent Hill Transmission (zawiera komentarze twórców Silent Hill 2 Remake)

Przeczytaj też: Najlepsze gry fabularne

Co ciekawe, przy grze pracują również twórcy oryginału – Masahiro Ito i Akira Yamaoka. Dzięki ich obecności Bloober Team chce się upewnić, że w remake’u zostanie zachowana unikalna atmosfera kultowej produkcji z 2001 roku. Data premiery Silent Hill 2 Remake nie jest jeszcze znana. Czekacie na nową wersję tego cenionego survival horroru? Jak zawsze dajcie znać w komentarzach poniżej!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.