Silent Hill: Ascension z premierą w Halloween? Gra ma zawierać mikrotransakcje

Silent Hill Ascension

Silent Hill: Ascension zostało zapowiedziane w zeszłym roku jako jedno z kilku nowych dzieł we franczyzie. Sporo ludzi od tego czasu oczekuje na informacje o nowym filmie, remake’u drugiej odsłony od polskiego Bloober Team czy ciekawie zapowiadającym się Silent Hill f. Wygląda jednak na to, że to właśnie omawiany w tym tekście tytuł zadebiutuje jako pierwszy.

Silent Hill: Ascension z datą premiery na 31 października?

Zwiastun Silent Hill: Ascension

Przypomnijmy, że Silent Hill: Ascension to nie do końca gra. Zasadniczo nikt do końca nie wie, jak ta pozycja będzie wyglądać.

Niemniej możemy się spodziewać, że będzie to coś w stylu animowanego, interaktywnego serialu. Fani spotkają się o wyznaczonej porze każdego dnia, aby decydować o losie bohaterów.

Wracając jednak do tematu, wychodzi na to, że Silent Hill: Ascension pojawi się już 31 października o 3:00 w nocy czasu polskiego. Tak przynajmniej podaje opis aplikacji w Google Play, do której można się już wstępnie zarejestrować.

Niestety z dalszej części opisu wynika, że „gra” będzie zawierać mikrotransakcje. Nie wiadomo jeszcze, na czym te konkretnie mają polegać – informacja sklepowa pisze zaledwie o „zakupach w grze” i zawieraniu „elementów losowych”.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 7000 zł

Obecność mikropłatności jest w sumie zrozumiała, bo to produkcja darmowa. Ale z drugiej strony raczej nie na to liczyli fani Silent Hill – marki, która jest utożsamiana z mocną, singleplayerową historią.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.