Skull and Bones tonie, ale Ubisoft nadal chce ratować grę. Nadchodzi darmowy tydzień z tytułem AAAA

Skull and Bones

Z perspektywy czasu o Skull and Bones można powiedzieć wiele, ale na pewno nie to, że okazała się sprzedażowym hitem na miarę gier AAA, a tym bardziej AAAA. Produkcja ta od samego początku mierzy się ze sporymi problemami, a gracze, którzy zaczęli zabawę w tej pozycji, dość szybko ją opuścili. Ubisoft jednak nie zamierza dawać za wygraną i planuje kolejny sezon z nową zawartością i szykuje darmowy tydzień zabawy.

Ubisoft nadal próbuje ratować Skull and Bones

Skull and bones
Skull and Bones

Dokładnie 28 maja 2024 roku wystartuje drugi sezon zabawy w Skull and Bones, który ma zaoferować szereg nowych atrakcji, poprawek oraz zawartości, na które teoretycznie powinno czekać wielu graczy. Sytuacja gry jest jednak daleka od optymistycznej, bo według informacji, jakie napływają chociażby z portalu TrueAchievements, gra ta straciła ponad 90% pierwotnej liczby odbiorców na konsolach Xbox.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Ciężko powiedzieć, jak wygląda sytuacja na innych platformach, jednak o grze dość szybko zrobiło się bardzo cicho, a to sugeruje, że na PC czy PS5 jest bardzo podobnie.

Ubisoft nie zamierza jednak dawać za wygraną i poza startem nowego sezonu firma chce nadal zachęcać graczy do zabawy. Jednym ze sposobów ma być darmowy tydzień, który rozpocznie się już 30 maja 2024 roku i zakończy dokładnie 6 czerwca 2024. Nadzieje na poprawę sytuacji są jednak niewielkie.

Skull and Bones
Skull and Bones

Skull and Bones można więc potraktować jako swego rodzaju przykład przeinwestowania i szeregu zupełnie nietrafionych decyzji se strony deweloperów i wydawcy. W aktualnej sytuacji nawet przejście na model free-to-play by nie pomogło, szczególnie że pierwsze wrażenia graczy dalekie są od pozytywnych. Pozostaje tylko pytanie, jak długo Ubisoft będzie chciał ciągnąć tę farsę, zanim jakkolwiek przyzna się do błędu.

Źródło: TrueAchievements

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.