Skyrim na Switcha to porażka? Gra jest bardzo droga, a na dodatek działa słabo

Shadow of Skyrim mod

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition na Nintendo Switch sprawia problemy swoim posiadaczom. Gra kosztuje sporo, a do tego nie została poprawnie zoptymalizowana. Niektóre lokacje są wręcz niegrywalne!

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition działa słabo na Nintendo Switch

The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition na Nintendo Switch

W sieci ukazał się film pokazujący działanie gry The Elder Scrolls V: Skyrim Anniversary Edition na Nintendo Switch. Jak widać na powyższym nagraniu, gra (a w zasadzie jej optymalizacja) dalekie są od akceptowalnego poziomu. Tytuł wygląda dość brzydko, a wyświetlany obraz nie zawsze jest utrzymany w 30 klatkach na sekundę. Oczywiście konsola od Nintendo nie należy do potężnych urządzeń, ale od tak drogiego tytułu można oczekiwać więcej.

Zobacz też: PS5 czy Xbox Series X

W niektórych lokacjach liczba klatek wyświetlanych w ciągu sekundy spada do zaledwie kilkunastu, a mowa o grze, którą wydawca wycenił na 69,99 dolarów. W przeliczeniu na polską walutę daje to kwotę wynoszącą ponad 350 zł. To bardzo wysoka cena, tym bardziej że gra ewidentnie nie została właściwie przetestowana przed premierą. Społeczność graczy sugeruje, że winne takiego stanu technicznemu są zawarte w grze modyfikacje. Zabrakło czasu na sprawdzenie ich działania na Switchu?

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.