Skyrim ze statkiem i archipelagiem wysp. Moderzy nie zwalniają tempa

Skyrim mod

Wiek to tylko liczba, a Skyrim jest tego idealnym przykładem. Ostatnia część serii The Elder Scrolls nadal otrzymuje moderskie modyfikacje. Najnowsza z nich nosi nazwę Tasheni’s The Pride of Teia i dodaje do gry w pełni funkcjonalny statek, wraz z archipelagiem wysp do odwiedzenia.

Mod Tasheni’s The Pride of Teia do Skyrim pozwala na zabawę na statku

Skyrim mod
Mod Tasheni’s The Pride of Teia do Skyrima

Główną nowością w omawianej modyfikacji jest dodanie do gry archipelagu składającego się z 6 wysp. Nowy region zlokalizowany został pomiędzy Oceanem Etheric a Morzem Upiorów. Co istotne, podróżowanie pomiędzy lokacjami jest dostępne z poziomu własnego statku. Ten pełni w modzie rolę nie tylko środka transportu, lecz również domu bohatera. To nie wszystko, ponieważ do gry trafiły również dwa nowe lochy.

Zobacz też: Głośnik przenośny – najlepsze modele

Ciekawym jest fakt, że statkiem steruje się w czasie rzeczywistym. Okazuje się jednak, że autorzy moda zadbali o system kolizji. Aby uruchomić modyfikację, wymagana jest edycja gry The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition, choć trwają również prace nad przeniesieniem fanowskiego „dodatku” do podstawowej wersji. Z całością można zapoznać się tutaj.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Dawid Szafraniak
Autor

Z grami związany przez większość swojego życia, początkowo jedynie na konsoli, później bez platformowego podziału. Nieironicznie każdego roku oczekuje premiery nowej odsłony Call of Duty, jak i gier wyścigowych możliwie najmniej związanych z F1. W wolnych chwilach zamienia pada na aparat fotograficzny, którym uwiecznia sport, ludzi i nie tylko.

Liczba wpisów: 265 (w redakcji od 02.08.2022)

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.