Twórcy hitu indie wolą, żeby spiracić ich grę niż oglądać let’s play w sieci. Liczy się pierwsze wrażenie

slay the princess

Jednym z najlepiej ocenianych niezależnych tytułów tego roku okazało się być wydane w październiku Slay the Princess. Ciekawa przygodówka zbiera przytłaczająco pozytywne recenzje na platformie Steam i trafiła w gusta mnóstwa graczy. Dla wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z tytułem, twórcy mają jednak nietypową radę.

Według twórców Slay the Princess lepiej spiracić ich grę niż oglądać let’s play w sieci

Slay the Princess zyskuje coraz większą popularność wśród miłośników gier indie, z czego doskonale zdają sobie sprawę twórcy tej nietypowej przygodówki. W związku z rosnącym zainteresowaniem wokół tytułu twórcy postanowili umieścić na platformie X wpis skierowany do osób, które chciałyby bliżej zapoznać się z grą.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak słusznie zauważają niezależni deweloperzy ze studia Black Tabby Games, o hitowym Slay the Princess robi się ostatnio jeszcze głośniej. Coraz więcej osób odkrywa grę, dlatego też twórcy postanowili podzielić się – dość nietypową – radą. Według deweloperów osoby, które nie posiadają wystarczających środków finansowych, zamiast oglądać tzw. play-through w sieci, mogą spiracić grę i kupić ją później – jeżeli im się spodoba.

Wygląda więc na to, że dla twórców liczy się przede wszystkim osobiste doświadczenie ze Slay the Princess. Jak sami podkreślają, pierwsze podejście do gry można zrobić tylko raz, a poznawanie historii z perspektywy wyborów innej osoby będzie zupełnie innym doznaniem, niż zagranie samemu.

Zobacz też: Smartfon do 4000 zł

Na koniec warto wspomnieć, że Slay The Princess zadebiutowało 23 października 2023 roku. Na ten moment aż 97% z 5600 ocen na Steamie jest pozytywnych. Aktualnie gra jest dostępna na platformie Valve w promocji.

Źródło: Steam, Twitter

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.