Slay the Spire 2 to w dużej mierze zasługa fanów. Deweloperzy doceniają swoją społeczność

Slay the Spire 2

Kilka dni temu zapowiedziano Slay the Spire 2, czyli kontynuację popularnej karcianki z elementami roguelike. Tymczasem okazuje się, że za nadchodzący sequel trzeba podziękować oddanym fanom pierwszej części. Deweloperzy ze studia Mega Crit podkreślają bowiem, że to właśnie zaangażowanie społeczności Slay the Spire zachęciło ich do stworzenia „dwójki”.

Slay the Spire 2 powstaje dzięki oddanym fanom pierwszej części

Slay the Spire 2 – zwiastun

Wraz z zapowiedzią Slay the Spire 2 otrzymało też pierwszy zwiastun, a także własną kartę na Steam. To właśnie na platformie Valve studio Mega Crit doceniło fanów pierwszej części. Deweloperzy zaznaczyli bowiem, że sukces Slay the Spire to przede wszystkim zasługa społeczności.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Brzmi to banalnie, ale wielu z Was dołożyło wszelkich starań, by zgłaszać problemy, tłumaczyć treści czy ogłoszenia. Tworzyliście długie materiały wideo i doskonałe (lol) tier listy, a także rysowaliście prześliczne oraz głupkowate fan arty. Dlatego robimy to wszystko jeszcze raz.

– napisało Mega Crit.

Deweloperzy dodali jeszcze, że „kochają” swoją pracę. Fanom pozostaje mieć natomiast nadzieję, że Slay the Spire 2 spełni oczekiwania i okaże się co najmniej tak dobre, jak pierwsza część. Czy Mega Crit sprosta temu wyzwaniu? Przekonamy się już w 2025 roku, kiedy to kontynuacja Slay the Spire zadebiutuje we wczesnym dostępie.

Źródło: GamesRadar

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.