Sons of the Forest doczeka się wielu nowości. Twórcy zapowiadają poprawę kilku elementów gry

Sons of the Forest

Sons of the Forest okazało się prawdziwym hitem i w dniu swojego debiutu we wczesnym dostępie na Steam gra osiągnęła zawrotną wręcz popularność. Twórcy jednak nie zamierzają spoczywać na laurach i zamierzają stale rozwijać swój tytuł poprzez implementację wielu nowych funkcji. W najnowszym wideo opowiadają oni o poprawkach i nowościach, które powinny wkrótce pojawić się w ich tytule.

Deweloperzy Sons of the Forest zapowiadają m.in. poprawę AI u towarzyszy

Sesja Q&A z deweloperami Sons of the Forest

W pierwszej kolejności poruszony został wątek towarzyszy sterowanych przez sztuczną inteligencję. Deweloperzy z Endnight Games zapowiedzieli, że jeden z kompanów — Kelvin otrzyma kilka nowych zdań, które będzie mógł wykonywać. Oznacza to, że gracze będą mogli mu zlecić na przykład dobudowę muru wokół bazy lub naprawienie uszkodzonych budynków.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Poprawki obejmą także inną towarzyszkę — Virginię, która będzie nieco bardziej „odważna” starciach z pojawiającymi się przeciwnikami.

Deweloperzy zapowiadają także, że w grze pojawią się nowe wątki fabularne, które znacząco rozwiną opowiadaną historię. Wraz z tym pojawią się również nowe przerywniki oraz nieukazane do tego momentu rejony mapy, które będzie można eksplorować.

Sons of the Forest
Sons of the Forest

Poruszony został również wątek dedykowanych serwerów, o które prosili gracze. Na chwilę obecną studio pracuje nad ich implementacją, jednak dokładna data, kiedy zostaną one dodane, nie jest jeszcze znana.

Równie istotnym zagadnieniem okazało się to dotyczące zabijania towarzyszy przez graczy, którzy dołączali do konkretnych sesji rozgrywkowych. Okazało się bowiem, że jest to nader problematyczne i uciążliwe, dlatego też deweloperzy przekazali, że pracują nad rozwiązaniem tej kwestii.

Przeczytaj też: Myszka do drag click — najlepsze modele

Jak więc widać Endnight Games ma całkiem konkretne plany wobec swojej produkcji i regularnie wsłuchuje się w sugestie graczy. Na ten moment nie wiadomo dokładnie, kiedy można spodziewać się tych wszystkich nowości, jednak pozostaje mieć nadzieje, że nie trzeba będzie na nie zbyt długo czekać. Na koniec dajcie znać, czy graliście już w Sons of the Forest!

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.