Sons of the Forest szturmem podbiło Steam! Gra zdetronizowała nawet Hogwarts Legacy

Sons of the forest

Niewiele ponad tydzień temu informowaliśmy, że Sons of the Forest była najbardziej pożądaną produkcją w sklepie Steam prześcigając w tej kwestii nawet Starfielda od Bethesdy. Kontynuacja popularnego The Forest miała wczoraj swój debiut i okazało się, że przedpremierowe zainteresowanie przełożyło się na niesamowite statystyki grających. Takiego startu może pozazdrościć naprawdę wielu twórców.

REKLAMA

Sons of the Forest prawdziwym hitem Steama

Sons of the Forest — zwiastun rozgrywki multiplayer

Wczorajszy debiut Sons of the Forest na Steam w formie wczesnego dostępu okazał się prawdziwym hitem, bo w tytuł ten zagrywało się nawet 269 tysięcy graczy jednocześnie, co jest naprawdę niesamowicie wysokim wynikiem. Według serwisu SteamDB na moment pisania tego newsa w produkcji bawi się przeszło 186 tysięcy osób.

Ogromne zainteresowanie tytułem widać także na Twitchu, gdzie w najlepszym momencie zmagania streamerów obserwowało ponad 700 tysięcy widzów jednocześnie.

Sons of the Forest – gameplay

Wszystkie te liczby naturalnie znalazły swoje odzwierciedlenie w wynikach sprzedaży, gdzie produkcja zostawiła w tyle Hogwarts Legacy, Company of Heroes 3, Atomic Heart i Steam Decka. Wszystko to w niespełna 24 godziny od rozpoczęcia dystrybucji.

Przeczytaj też: Tablet do rysowania — najlepsze modele

Twórcy nie zamierzają jednak spoczywać na laurach i zamierzają ulepszać swoje dzieło, które przez najbliższe 6 lub 8 miesięcy pozostanie właśnie we wczesnym dostępnie na platformie Steam. W planach deweloperów są liczne poprawki błędów i lepszy balans oraz dodatkowe nowości.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!