Sony anulowało kolejną grę na PS5? Tym razem do kosza miał pójść FPS w klimatach Sci-Fi

Sony PlayStation

Sony regularnie stara się zapewniać posiadaczom konsol PlayStation dostęp do najnowszych produkcji spośród wielu różnorodnych gatunków. Dość powiedzieć, że w tym roku portfolio tej marki wzbogaci się dwie wielkie pozycje, a więc Final Fantasy XVI i Spider-Mana 2. Oczywiście nie wszystkie projekty mają tyle szczęścia, aby trafić do rąk graczy, a najnowsze doniesienia wskazują, że Japończycy skazali na zapomnienie jedną z takich gier.

Sony ponoć anulowało projekt Final Strike Games, który studio rozwijało od trzech lat

Rocket Arena

Według niepotwierdzonych do tej pory doniesień Sony postanowiło anulować projekt FPS-a osadzonego w klimatach Sci-Fi tworzonego przez studio Final Strike Games (twórcy Rocekt Arena).

Pierwsze poszlaki sugerujące taki obrót spraw można było dostrzec we wpisie jednego z deweloperów na portalu Linkedin, który wyznał, że firma zwolniła około 40% dotychczasowych pracowników.

Potem zaś głos w sprawie zabrał jeden z informatorów, kryjący się pod pseudonimem Timur222 poinformował, że Sony zdecydowało się anulować ów projekt, który — jak się potem okazało — rozwijany był od 3 lat. Decyzja zdaje się o tyle dziwna, że gra miała wyjść za około dwa lata.

Przeczytaj też: Mody do FS 19

Według informatora projekt ten docelowo miał trafić nie tylko na PS5, ale zawitać także na komputerach osobistych, więc z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że miała być to jedna z zapowiadanych gier-usług. Niestety, na razie nie dowiemy się jakie były powody, dla których Sony postanowiło porzucić ten tytuł. Możliwe jednak, że za jakiś czas ktoś z zespołu tworzącego grę postanowi podzielić się tymi informacjami ze światem.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Okazja tylko do 12 czerwca lub wyczerpania zapasów!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.