Sony wszczyna dochodzenie ws. ataku hakerskiego. Producent konsol PlayStation „bada sytuację”

Sony PlayStation

Wczoraj grupa Ransomed.vc podała do wiadomości, że włamała się do systemów Sony. Na razie nie wiemy, czy informacja ta jest prawdziwa, ale producent konsol PlayStation już „bada sytuację”. Zostaliśmy bowiem poinformowani, że wszczął w tej sprawie dochodzenie.

Dochodzenie Sony w sprawie ataku hakerskiego

Sony
Sony

Przypomnijmy, że grupa Ransomed.vc twierdzi, iż udało jej się złamać wszystkie systemy Sony. Dane pochodzące z ataku mają być przeznaczone na sprzedaż, a w przypadku braku kupca ujawnione 28 września.

Do całej sprawy odniósł się już japoński gigant technologiczny. W krótkim oświadczeniu dla IGN-u przeczytamy, że obecnie firma „bada sytuację” i nie ma zamiaru udzielać żadnych dalszych komentarzy.

Na razie ciężko więc przewidzieć, jak to wszystko się skończy. Zasadniczo nie byłby to pierwszy raz, gdy Sony padło ofiarą ataku hakerskiego.

Zobacz też: Gry podobne do Starfield

Przypomnijmy bowiem, że już w 2011 roku z serwerów PlayStation Network udało się uzyskać dane 77 milionów klientów. Ponadto działanie usługi zostało sparaliżowane na 23 dni. Wtedy mocno odbiło się to na wizerunku producenta konsol PlayStation.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.