Sony znowu padło ofiarą hakerów? Grupa stojąca za atakiem chce sprzedać wszystkie dane korporacji

Sony PlayStation logo

Ostatnie podwyżki cen PS Plus nie zostały przyjęte ciepło przez graczy, jednak japońska korporacja może mieć przed sobą gorsze problemy niż niezadowolona społeczność. Pewna grupa hakerów twierdzi, iż włamała się na serwery Sony i ukradła dane firmy. Teraz są one ponoć wystawione na sprzedaż.

Grupa Ransomed.vc twierdzi, że zhakowała Sony

Ransomed.vc komunikat
Komunikat grupy Ransomed.vc o ataku hakerskim na Sony

Jak informuje serwis Cyber Security Connect, stosunkowo nowa na hakerskiej scenie grupa Ransomed.vc twierdzi, że włamała się do systemów Sony, posiada wszystkie dane korporacji i ma zamiar je sprzedać. W tym momencie atak jest niepotwierdzony, acz ponoć ugrupowanie zgromadziło już na swoim koncie całkiem imponującą liczbę ofiar, odkąd się uaktywniło.

Udało nam się złamać zabezpieczenia wszystkich systemów Sony. Nie będziemy żądać okupu! Sprzedamy dane. Ponieważ Sony nie chce płacić. DANE SĄ NA SPRZEDAŻ.

Ransomed.vc

Serwis Cyber Security Connect uważa, że informacja ta nie jest przekonująca, mimo że grupa opublikowała pewne dane, które mają potwierdzić atak hakerski. Są to między innymi zrzuty ekranu wewnętrznej strony logowania oraz lista plików (około 6000). Co więcej, możliwe, że jeśli do 28 września 2023 nikt nie kupi danych, to zostaną opublikowane hurtowo, a tym samym Ransomed.vc oskarży Sony o naruszenie praw o ochronie danych osobowych.

Zobacz także: Laptop gamingowy do 7000 zł

Na ten moment brak komentarza Sony. Warto przypomnieć, że japoński producent miał już wcześniej problem z hakerami. W 2011 roku systemy firmy zostały zaatakowane, co sprawiło, że PlayStation Network nie działało przez kilkadziesiąt dni, a do tego wyciekły dane ok. 77 milionów kont jej użytkowników.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
NIESAMOWITA PROMOCJA
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.