Sony ogłasza podwyżkę cen PS Plus! Zapłacimy sporo więcej za wszystkie plany abonamentu

PS Plus Essential Extra Premium

Już w czerwcu Microsoft informował o podniesieniu cen Xbox Game Pass. Teraz z kolei przyszedł czas na Sony. Producent konsol PlayStation ogłosił bowiem przed chwilą, że za wszystkie plany PS Plus zapłacimy o wiele więcej.

Sony podnosi ceny PS Plus

Nowe PlayStation Plus
PS Plus

Ten dzień musiał w końcu nadejść – w dzisiejszych czasach drożeje przecież wszystko. I tak więc przy okazji podania listy gier w PS Plus na wrzesień 2023 Sony poinformowało też, że wszystkie plany abonamentu będą droższe.

No ale nie przedłużajmy zbędnie, wszyscy są tutaj w jednym celu. Oto nowe ceny 12 miesięcy PS Plus (przelicznik walut jest w tym momencie nieoficjalny, bo nie znamy jeszcze polskich odpowiedników poniższych kwot):

  • PS Plus Essential – 71,99 euro (ok. 321 zł)
  • PS Plus Extra – 125,99 euro (ok. 563 zł)
  • PS Plus Premium – 151,99 euro (ok. 679 zł)

I teraz kolejna ważna kwestia. Jeżeli mamy wykupioną 12-miesięczną subskrypcję PS Plus, ceny zostaną podwyższone przy okazji następnego odnowienia, jeżeli nastąpi ono 6 listopada lub później. Z drugiej strony jakiekolwiek zmiany członkostwa (przejście na wyższy lub niższy plan, przedłużenie abonamentu) dokonane w dniu 6 września lub późniejszym spowodują aktualizację cen do wyższych. Mamy więc jeszcze kilka dni, aby wykupić usługę w starej cenie – mówiąc prościej, subskrypcje PS Plus drożeją od 6 września.

Co ciekawe, Sony podało do wiadomości informację tylko o 12 miesiącach abonamentu. Nie wiemy więc, czy i w ogóle wzrośnie kwota za 3 oraz 1 miesiąc subskrypcji.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup PlayStation 5

Cóż, raczej każdy spodziewał się, że wszystkie abonamenty staną się droższe – dzieje się to nie tylko w przypadku gier, ale też usług VOD. W tym przypadku dziwi jedynie poziom podwyżki, który wydaje się zbyt wygórowany. Warto więc przypomnieć o naszym poradniku, dzięki któremu można zakupić PS Plus w niższej cenie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.