Przejęcie Activision Blizzard odłożone w czasie. Urząd rozpoczyna śledztwo, które może potrwać do 2023 roku

Microsoft Xbox + Activision Blizzard

Kilka godzin temu pisaliśmy, że transakcja przejęcia Activision Blizzard ma zostać szczegółowo zbadana. Teraz okazuje się, że brytyjski Urząd ds. Konkurencji i Rynków z Wielkiej Brytanii wypowiedział się na ten temat już dzisiaj. Regulatorzy rzeczywiście rozpoczęli dochodzenie, które może potrwać nawet do pierwszego kwartału 2023 roku.

CMA daje sobie czas na podjęcie decyzji o przejęciu Activision Blizzard przez Microsoft

Xbox przejmuje Activision Blizzard
Xbox + Activision Blizzard

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) z Wielkiej Brytanii ogłosił, że rozpoczyna szczegółowe dochodzenie w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Z tego też powodu raczej nie należy się spodziewać, że transakcja dojdzie do skutku jeszcze w tym roku, ponieważ na wydanie ostatecznej decyzji CMA ma czas do 1 marca 2023. A niestety wiadomo, że tego typu sprawy są zamykane raczej później niż wcześniej.

W oświadczeniu brytyjskiego regulatora czytamy:

„CMA przekazało temat przejęcia przez Microsoft Corporation firmy Activision Blizzard, Inc. do szczegółowego dochodzenia, ponieważ na podstawie dostępnych obecnie informacji można oczekiwać, że połączenie to spowoduje znaczne osłabienie konkurencji na rynku lub rynkach w Wielkiej Brytanii.”

Przeczytaj też: Gry fabularne

Według dzisiejszych doniesień na szczegółowe dochodzenie ma postawić również Unia Europejska, a to może jeszcze bardziej opóźnić przejęcie lub całkowicie je zaprzepaścić. W momencie ogłoszenia chęci nabycia Activision Blizzard Microsoft informował, że planuje zamknąć transakcję do końca 2023 roku podatkowego, ale w międzyczasie firma sugerowała, iż wszystkie formalności mogą zostać dopięte znacznie szybciej. Wygląda jednak na to, że na ten moment musimy uzbroić się w cierpliwość.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■
O autorze
Kacper Kościański
Redaktor naczelny & CEO

Ojciec-założyciel XGP.pl. Zapalony gracz od najmłodszych lat, przygodę z dziennikarstwem growym zaczynał na własnych blogach, o których dzisiaj nikt już nie pamięta. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.