Specjalna konferencja Sony już za nami! Firma chciała ugłaskać inwestorów, ale nic nie zdradziła

Sony PlayStation

W zeszłym tygodniu, przy okazji publikacji kwartalnych wyników finansowych Sony oficjalnie zaprosiło na specjalne wydarzenie. W jego ramach firma miała podzielić się swoją nową strategią korporacyjną, co sprawiło, że wielu graczy oczekiwało zapowiedzi nowych gier, sprzętów, a nawet planów dotyczących kolejnych ruchów względem konkurencji. Okazuje się jednak, że spotkania dla inwestorów rządzą się swoimi prawami, bo konkretów raczej tam nie uświadczyliśmy.

Sony podczas swojej specjalnej konferencji nie ujawniło żadnych konkretów

Konferencja Sony Poza Granicami
Konferencja Sony Poza Granicami (źródło: Icon-Era)

W trakcie specjalnej konferencji prowadzonej przez Kenichiro Yoshidę i Hirokiego Totokiego nie uświadczyliśmy zbyt wielu konkretów dotyczących faktycznej przyszłości ekosystemu PlayStation. Przede wszystkim dowiedzieliśmy się, że Sony postrzega sprzedaż konsol PS5 jako „bardzo duży sukces”, co oczywiście jest postrzegane jako spory sukces.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W dalszej części firma odniosła do wszystkich możliwości, jakie ma w swoim portfolio, a które mogą zostać wykorzystane do zwiększenia zaangażowania odbiorców do korzystania akurat z usług japońskiej firmy. Mowa m.in. o Crunchyroll, PlayStation Network, ale też inicjatywach takich jak PlayStation India Hero Project.

Konferencja Sony Poza Granicami
Konferencja Sony Poza Granicami (źródło: Icon-Era)

Dalej poruszone zostały kwestie zastosowania uczenia maszynowego do tworzenia dialogów, ale też technologii HawkEye do rejestrowania i analizowania wydarzeń sportowych w czasie rzeczywistym.

A jak to się poza do samej nazwy wydarzenia, jaką jest „Poza granicami”? Okazuje się, że firma chce po prostu przenosić swoje gamingowe marki na zupełnie nowe grunty. Mowa o filmowych adaptacjach, parkach rozrywki i ogóle aspektów, które niespecjalnie wiążą się z gamingiem samym w sobie.

Konferencja Sony Poza Granicami
Konferencja Sony Poza Granicami (źródło: Icon-Era)

Ciężko stwierdzić, co o tej konferencji myślą inwestorzy, ale głosy graczy raczej dalekie są od optymistycznych. Wiele osób spodziewało się większych konkretów, zapowiedzi nowych gier, konsoli PS5 Pro lub chociażby jakichkolwiek wzmianek, które sugerowałyby nowe przedmioty, które mogłyby podnieść atrakcyjność marki w oczach klientów.

Zamiast tego firma postawiła na grzeczne określenia i dość bezpieczne frazesy na temat ogólnego stanu firmy. Warto jednak przy tym wszystkim pamiętać, że konferencja dedykowana była całej działalności Sony, a więc jej założenie nie miał skupiać się tylko na gamingu.

Możliwe, że gracze na konkrety będą musieli czekać na konkrety do najbliższego pokazu z cyklu PlayStation Showcase lub State of Play. Kiedy to w ogóle nastąpi? Ciężko to na razie ocenić i najwidoczniej trzeba po prostu uzbroić się w cierpliwość.

Źródło: Icon-Era

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKA PROMOCJA MOŻE SIĘ JUŻ NIE POWTÓRZYĆ!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.