Gracze PlayStation krytykują port Ghost of Tsushima na PC. „Dziedzictwo sprzedane za grosze”

PlayStation logo

Wczorajsza wiadomość potwierdzająca, że Ghost of Tsushima trafi na PC, została przyjęta przez sporą część graczy jako wyjątkowo dobra wiadomość. Fakt ten doceniła także część wiernych fanów PlayStation, którzy cieszą się, że większa liczba graczy będzie mogła zapoznać się dziełem deweloperów z Sucker Puch Productions. Nie wszystkim to jednak odpowiada i w sieci nie brak donośnych głosów, które krytykują Sony za takie decyzje. Jedni ze względu na utratę ekskluzywności, inni zaś brak premier na PS5.

Sony pod ostrzałem graczy, którzy przestają widzieć sens w kupowaniu konsol PlayStation

W komentarzach na blogu PlayStation pod wpisem zapowiadającym wersję Ghost of Tsushima na PC pojawiło się naprawdę wiele negatywnych komentarzy od osób rozczarowanych ostatnią polityką Sony. Gracze zarzucają przedsiębiorstwu pomijanie premier na PlayStation 5 i przesadne skupianie się na rynku pecetów. Część z nich twierdzi, że właśnie z tego powodu sprzedaż konsol spada, a japońskie przedsiębiorstwo traci na giełdowych wycenach.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Tak, a potem Sony jest ciekawe, dlaczego nie osiągają swojego celu sprzedaży konsoli PS5 lol.Na szczęście dzięki kluczowym sklepom mogłem bardzo tanio odkupić moją bibliotekę PS na STEAMIE, więc jestem gotów porzucić tę platformę. Podobnie jak Sony z niego rezygnuje. Nintendo + PC to sposób w dzisiejszych czasach.

Jeden z komentarzy pod wpisem

Akcje SONY Group gwałtownie spadły od czasu pomysłu wsparcia dla komputerów osobistych. 10 miliardów w akcjach SONY Group wyparowało właśnie z powodu słabnącego popytu na PS5. Inwestorzy uważają, że w tym momencie [PS5] raczej nie prześcignie PS2 ani nawet PS4. Wszystko dzięki obsłudze komputerów. Pececiarze, czekają Was problemy. Obsługa komputerów PC jest winna za dłuższemu czasowi tworzenia gier first-party przez SIE.

Jeden z komentarzy pod wpisem

Inni zauważają, że w tym tempie w 2024 roku na komputery wyjdzie więcej gier PlayStation Studios niż na PS5. Zwracana jest także uwaga na to, że ostatnimi czasy niemal w ogóle nie pojawiają się żadne wieści na temat nadchodzących gier first-party, a firma o wiele bardziej zdaje się skupiać właśnie na posiadaczach „blaszaków”.

Podnoszony jest także argument, że przy takiej polityce Sony dalsze kupowanie konsol mija się z celem. W końcu to gry ekskluzywne napędzają sprzedaż, a jeśli można mieć je na PC z lekkim opóźnieniem, to nadal jest to relatywnie niska cena za o wiele lepszą dostępność gier.

Dlaczego miałbym kupować konsolę PlayStation bez ekskluzywnych gier. God of War dosłownie zmusił mnie do zakupu PS4 Pro. Powodem, dla którego istnieją konsole, są ekskluzywne tytuły, które uczyniły je tym, kim są.

Jeden z komentarzy pod wpisem

Śmieci. Nixxes najgorszy deweloper PS. Dziedzictwo PlayStation zrujnowane za grosze. Jakże upadłeś SONY

Jeden z komentarzy pod wpisem

Jak więc widać, dostęp do gier PlayStation Studios na PC nie każdemu odpowiada i czuć w tych komentarzach ogromne rozczarowanie postawą Sony. Wątpliwe jest jednak, aby producent PlayStation zrezygnował z dalszego wydawania gier na komputer, w końcu jest to dość chłonny rynek, który przyjmie jeszcze wiele gier dotychczas zamkniętych za kurtyną ekskluzywności. Pytanie tylko, czy zagorzali fani konsol będą w stanie to wytrzymać?

Źródło: PlayStation Blog

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.