Sony mogło przy okazji ostatnich zwolnień zamknąć jeszcze jedno brytyjskie studio

Sony PlayStation

Ostatnimi czasy w branży growej nie dzieje się najlepiej, a świadectwem tego są wszechobecne zwolnienia. Problem ten odczuło także Sony, które w ostatnim czasie zwolniło 900 osób i zamknęło jedno ze swoich londyńskich studiów. Najnowsze doniesienia wskazują, że na celowniku do zwolnień byli także jeszcze jedni deweloperzy, którzy najwidoczniej cudem uniknęli przysłowiowego „topora”.

Media Molecule najwidoczniej cudem uniknęło zamknięcia przy okazji ostatnich zwolnień w Sony

Według informacji, do których dotarł jeden z dziennikarzy serwisu Kotaku — Ethan Gach — Sony planowało w ramach redukcji etatów zamknąć jeszcze jedno brytyjskie studio — Media Molecule. Anonimowe źródła podają, że twórcy m.in. LittleBig Planet czy Dreams mieli być „wysoko na liście do potencjalnego zamknięcia”.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Gach, chcąc zweryfikować te informacje, postanowił zapytać u źródła, czy pracownicy wiedzieli w ogóle o takich planach. Co ciekawe, żadna z osób, z którymi udało mu się nawiązać kontakt nie, wiedziała nic na temat planowanych zwolnień ani w London Studio, ani w Media Molecule.

Fakt ten pokazuje, że wszelkiego rodzaju plany dotyczące redukcji etatów w studiach PlayStation zapadały odgórnie i nikt z tzw. dołów nie był w to wtajemniczany. Fakt ten koresponduje idealnie wręcz z ostatnimi kontrowersjami wywołanymi przez zdjęcie Jima Ryana.

Na ten moment nie jest jasne, dlaczego deweloperzy z Media Molecule nie zostali zamknięci, ani czy faktycznie w dłuższej perspektywie uda się im przetrwać. Pewne jest natomiast, że doniesienia te raczej nie wpłyną pozytywnie na morale niektórych studiów należących do PlayStation, bo widocznie nikt nie może tam czuć się bezpiecznie. Zresztą cała branża jest teraz dla deweloperów swoistym polem minowym, po którym strach się poruszać.

Źródło: Twitter/X: Ethan Gach

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Kupuj taniej w PS Store
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.