Sony musi ujawnić umowy dotyczące ekskluzywności z partnerami third-party! FTC chce poznać szczegóły

Jim Ryan Sony

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft zarzucił Sony zawieranie umów z zewnętrznymi firmami, które miały na celu wykluczenie konsol Xbox z listy platform docelowych. Gigant z Redmond wezwał japońską korporację do ujawnienia konkretnych danych na temat współpracy z partnerami third-party. Producent PlayStation próbował odrzucić wspomniany wniosek. Okazuje się jednak, że Federalna Komisja Handlu (FTC) chce poznać wszystkie szczegóły.

Sony zostało wezwane do ujawnienia szczegółów na temat umów dotyczących ekskluzywności zawieranych z zewnętrznymi firmami

Jak informuje VGC, Sony starało się przekonać FTC, że zebranie wszystkich wymaganych dokumentów będzie zbyt czasochłonne, ponieważ wymaga to przejrzenia ponad 150 tysięcy kontraktów w celu znalezienia tych istotnych dla sprawy. Urzędnicy nie dali jednak za wygraną i wezwali japońską firmę do ujawnienia umów dotyczących ekskluzywności zawieranych z partnerami third-party od 1 stycznia 2019 roku do chwili obecnej.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Producent PlayStation musi przedstawić głównemu sędziemu administracyjnemu Federalnej Komisji Handlu „każdą umowę licencyjną dotyczącą zawartości”, którą Sony zawarło z zewnętrznymi firmami. Niewykluczone, że dokumenty dostarczone przez japońską firmę będą miały znaczący wpływ na ostateczną decyzję FTC w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Zobacz też: Najlepsze gry VR

Warto dodać, że amerykańska firma żądała od Sony przedstawienia kopii każdej umowy licencyjnej z firmami third-party, które japońska firma zawarła od 1 stycznia 2012 roku do chwili obecnej. Jak wspomniano wyżej, Federalna Komisja Handlu zdecydowała się jednak przejrzeć dokumenty jedynie z czterech ostatnich lat.

O autorze
Mikołaj C.
Redaktor działu Newsy

Miłośnik gier wideo z dobrą fabułą. Niegdyś wielki fan produkcji z otwartym światem, ale obecnie zdecydowanie częściej sięga po tytuły o nieco bardziej zamkniętej strukturze. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
TAKIEJ PROMOCJI NIE BYŁO OD 2 LAT!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.