Sony musi ujawnić umowy dotyczące ekskluzywności z partnerami third-party! FTC chce poznać szczegóły

Jim Ryan Sony

Pod koniec ubiegłego roku Microsoft zarzucił Sony zawieranie umów z zewnętrznymi firmami, które miały na celu wykluczenie konsol Xbox z listy platform docelowych. Gigant z Redmond wezwał japońską korporację do ujawnienia konkretnych danych na temat współpracy z partnerami third-party. Producent PlayStation próbował odrzucić wspomniany wniosek. Okazuje się jednak, że Federalna Komisja Handlu (FTC) chce poznać wszystkie szczegóły.

REKLAMA

Sony zostało wezwane do ujawnienia szczegółów na temat umów dotyczących ekskluzywności zawieranych z zewnętrznymi firmami

Microsoft granted access to Sony's documents ahead of FTC trial

– Sony to provide all exclusivity contracts and most requested documents from Jan 1, 2019
– But FTC ruled Microsoft should not have access to employee reviews for Jim Ryan and other leadershttps://t.co/rxB3zFt8Wf

— GamesIndustry (@GIBiz) March 2, 2023

Microsoft granted access to Sony's documents ahead of FTC trial

– Sony to provide all exclusivity contracts and most requested documents from Jan 1, 2019
– But FTC ruled Microsoft should not have access to employee reviews for Jim Ryan and other leadershttps://t.co/rxB3zFt8Wf

— GamesIndustry (@GIBiz) March 2, 2023

Jak informuje VGC, Sony starało się przekonać FTC, że zebranie wszystkich wymaganych dokumentów będzie zbyt czasochłonne, ponieważ wymaga to przejrzenia ponad 150 tysięcy kontraktów w celu znalezienia tych istotnych dla sprawy. Urzędnicy nie dali jednak za wygraną i wezwali japońską firmę do ujawnienia umów dotyczących ekskluzywności zawieranych z partnerami third-party od 1 stycznia 2019 roku do chwili obecnej.

Producent PlayStation musi przedstawić głównemu sędziemu administracyjnemu Federalnej Komisji Handlu „każdą umowę licencyjną dotyczącą zawartości”, którą Sony zawarło z zewnętrznymi firmami. Niewykluczone, że dokumenty dostarczone przez japońską firmę będą miały znaczący wpływ na ostateczną decyzję FTC w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft.

Zobacz też: Najlepsze gry VR

Warto dodać, że amerykańska firma żądała od Sony przedstawienia kopii każdej umowy licencyjnej z firmami third-party, które japońska firma zawarła od 1 stycznia 2012 roku do chwili obecnej. Jak wspomniano wyżej, Federalna Komisja Handlu zdecydowała się jednak przejrzeć dokumenty jedynie z czterech ostatnich lat.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!