Sony wciąż będzie wymagać konta PSN na PC. Ma to poprawić bezpieczeństwo graczy

PlayStation 5 gry first party

Gracze PC zainteresowani najnowszymi hitami Sony wiedzą doskonale, że bez zalogowania w usłudze PlayStation Network mogą zapomnieć o uruchomieniu danego tytułu. Kontrowersyjna polityka Japończyków doprowadziła już w tym roku do wybuchu kilku afer, których efektem był m.in. review bombing Helldivers 2 czy pojawienie się modyfikacji do God of War Ragnarok, która usunęła konieczność używania konta PSN. Mimo to wydawca nie zamierza zmieniać swojego podejścia.

Wymóg logowania do PlayStation Network nie zniknie z gier Sony

PlayStation Network
PlayStation Network

W ubiegłym tygodniu szef Sony odbył rozmowę z inwestorami na temat najnowszych wyników finansowych. Jedno z zadanych pytań dotyczyło wniosków, które japoński koncern wyciągnął z niedawnej porażki Concord.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Odpowiedź okazała się dość nieoczywista. Hiroki Totoki stwierdził, że klęska gry-usługi przyczyniła się do lepszego reagowania na problemy na PC.

Jeżeli chodzi o tę kwestię, jako lekcję, wiele się nauczyliśmy. Na przykład: w jaki sposób zmierzyć się z problemami dotyczącymi PC, związanymi z choćby oferowanymi przez nas kontami PlayStation. Oferowanie ich czasami wzbudza sprzeciw. Ale w przypadku gier-usług, żeby utrzymać porządek, tak aby każdy mógł bezpiecznie cieszyć się grą, musimy stworzyć sprzyjające temu środowisko.

Hiroki Totoki (dyrektor operacyjny Sony)

O ile w przypadku tytułów wieloosobowych takie wytłumaczenie ma pewien sens, to w dalszym ciągu nie wyjaśnia, dlaczego okno logowania do PSN pojawia się także w produkcjach singleplayer. Niestety, ze słów Totokiego wynika, że w najbliższym czasie nie ma co liczyć na zmianę podejścia.

Oczywiście, swobodne korzystanie z gry z pewnymi ograniczeniami może nie jest zasadą, ale po prostu poproszeniem graczy o postępowanie w określony sposób. Ten balans jest niezwykle ważny. Musimy w dalszym ciągu szukać najlepszego sposobu, aby go osiągnąć.

Hiroki Totoki (dyrektor operacyjny Sony)

30 stycznia 2025 roku na PC trafi kolejna gra Sony – Marvel’s Spider-Man 2. Czas pokaże, czy konieczność korzystania z PlayStation Network ponownie sprowokuje użytkowników Steam do wystawienia w dniu premiery dziesiątek negatywnych recenzji.

Źródło: Seeking Alpha, Gamesradar

O autorze
Kacper Szymanik
Redaktor działów Newsy & Promocje

Z grami wideo zaznajomiony od dziecka. Pierwsze kroki stawiał w Heroes of Might and Magic III, Twierdzy Krzyżowiec oraz Gothic. W głównej mierze gracz pecetowy, który mógłby co tydzień zmieniać podzespoły w swoim komputerze. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KOMPUTERY DO GIER TANIE JAK NIGDY!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.