Sony podobno szuka nowych twórców exclusivów. Na liście wydawca potencjalnego hitu z Xbox Game Pass

PlayStation Lies of P

Nikogo raczej nie dziwi fakt, że Sony szuka kolejnych potencjalnych twórców nowych gier ekskluzywnych na PS5. Firma zawarła już szereg tego typu umów z producentami z Chin czy Korei Południowej. Jak donoszą jednak tamtejsze media, drugi z tych krajów może stać się miejscem kolejnej takiej inwestycji producenta PlayStation.

Sony podpisze nowe umowy na wyłączność z koreańskimi producentami i wydawcami?

Zwiastun Lies of P

Jak informuje MTN Korea, Sony może szykować kolejne inwestycje w koreańskich producentów gier. Portal wymienia, że producent konsol PlayStation prowadzi rozmowy na temat tworzenia tytułów ekskluzywnych z następującymi wydawcami oraz deweloperami:

  • Neowiz Games
  • Com2uS
  • NCSoft
  • Pearl Abyss

Uwagę zdecydowanie przyciąga pierwsza pozycja z tej listy. Neowiz Games jest koniec końców wydawcą Lies of P, co do którego porozumiano się wcześniej z Microsoftem w kwestii umieszczenia tej produkcji w bibliotece Xbox Game Pass.

Interesująco zapowiadają się również możliwe negocjacje z Com2uS. Firma ta jest znana raczej z rynku gier mobilnych, więc kto wie – być może Sony będzie chciało w jakimś stopniu pojawić się również i na tym rynku.

Zobacz też: Najlepsze gry skradanki

Kup PlayStation 5

Wygląda na to, że uwagę na azjatycką część branży zwraca także Xbox. Ostatnio pojawiły się bowiem doniesienia informujące o tym, że Microsoft planował w przeszłości przejęcie Square Enix albo Segi.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.