Sony zgłasza kolejny ciekawy patent! Tworzenie mini-gier na podstawie nagranych materiałów brzmi intrygująco

Sony patent minigier

Przez ostatnie lata Sony przyzwyczaiło nas do zgłaszania coraz to nowych i często nietypowych patentów, które mogą (ale wcale nie muszą) trafić do gamingowego sektora firmy. Dokładnie w kwietniu informowaliśmy o patencie, który umożliwiałby zlecenie przechodzenia niektórych fragmentów gier sztucznej inteligencji. Teraz zaś udało się dotrzeć do kolejnego całkiem interesującego zgłoszenia, które prezentuje się całkiem ciekawie.

Sony z kolejnym patentem, który może być arcyciekawy

Sony PS5
Sony PlayStation 5

Mowa dokładnie o patencie nazwanym Generating A mini-Game Of A Video Game From A Game Play Recording, który — jak sama nazwa sugeruje — generowałby minigierkę na podstawie zapisanego nagrania z rozgrywki. Takie rozwiązanie byłoby możliwe w głównej mierze dzięki możliwości zapisywania danych klatek gameplayu wraz ze wszystkimi metadanymi, dzięki którym możliwe byłoby stworzenie właśnie swojego fragmentu zabawy.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Brzmi to dość intrygująco już teraz, a gdy pomyśli się o potencjalnych zastosowaniach, to całość wygląda jeszcze ciekawiej. Możliwe będzie bowiem tworzenie nie tylko własnych minigier do trenowania trudniejszych etapów, ale też tworzenie treści przez streamerów dla swoich widzów, komponowanie najciekawszych elementów gry w ramach teasera (z tego mogliby korzystać deweloperzy promujący swoje gry), a zastosowanie tego możliwe byłoby nawet w ramach edukacji.

Inna sprawa, że jest to też spory potencjał w dziedzinie interaktywnych poradników do gier, gdzie, zamiast oglądać daną sekwencję, gracze mogliby ją po prostu przetrenować i wbić sobie do głowy, jak przechodzić dany fragment zabawy. Potencjał takiego patentu jest więc ogromny, a zastosowanie go może przysłużyć się sporej grupie odbiorców.

Jakkolwiek jednak by to nie brzmiało, tak nadal jest to tylko patent i nawet jeśli Sony go dopracowało, to nie oznacza to, że trafi on do szerokiej publiczności. W końcu zgłoszenie takiego pomysłu do niczego nie obliguje, a samo przedsiębiorstwo mogło coś takiego zarejestrować w obawie przed konkurencją. Tak czy tak, brzmi to ciekawie i na pewno fajnie byłoby to zobaczyć na żywo w tej lub kolejnej konsoli od japońskiego producenta.

Źródło: respawnfirst.com

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

TAGI:

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.