Sony złożyło nowy patent. Dzięki niemu Fortnite będzie mogło wyglądać jak GTA 5

Fortnite GTA 5

Niedawno do urzędu patentowego wpłynął ciekawy wniosek ze strony Sony. Nowy pomysł firmy opiewa bowiem na wykorzystaniu sztucznej inteligencji w celu zmiany stylu graficznego danej gry. Podano nawet kilka przykładów takiego rozwiązania, dzięki któremu Fortnite będzie mogło wyglądać jak GTA 5 i vice versa.

Sony złożyło patent na zmianę stylu graficznego gier

Sony - patent na zmianę stylu graficznego gier
Sony – patent na zmianę stylu graficznego gier. Źródło: Exputer

Ostatni wniosek patentowy Sony został zauważony przez portal Exputer. Dzięki temu możemy dowiedzieć się, że producent PlayStation zastrzegł sobie prawa do modułu zmieniającego styl graficzny gier.

Przykład? Proszę bardzo. Fortnite będzie mogło wyglądać mrocznie niczym Bloodborne lub też realistycznie jak GTA 5. Pomysł ma się opierać na wykorzystaniu sztucznej inteligencji.

Moduł jest zaledwie częścią pakietu, który stanowi o nowych opcjach dostępności. Dzięki tej funkcji bylibyśmy w stanie sprawić, aby nasze ulubione gry mogły przybrać zupełnie inny wygląd przy niezmiennej geometrii ich świata.

Na przykład gra taka jak Fortnite ma żywe zielone i czerwone kolory dla środowiska i postaci, podczas gdy gra jak Bloodborne ma wyprane i ciemnobrązowe kolory dla środowiska i postaci. Komponent modyfikacji stylu graficznego może pobrać paletę żywych zielonych i czerwonych kolorów i zastosować ją w grze Bloodborne.

NN (sieć neuronowa), np. GAN (generatywna sieć przeciwstawna), może zostać przeszkolona do przekształcania wyglądu gry wideo w stylu anime (np. Fortnite) w styl fotorealistyczny (np. Grand Theft Auto).

Opis patentu Sony

Całość brzmi niezwykle interesująco, ale na razie nie powinniśmy przywiązywać do niej większej wagi. Korporacje technologiczne regularnie patentują futurystyczne rozwiązania, aby móc zabezpieczyć się na przyszłość. Na realne wykorzystanie opisanego tutaj schematu poczekamy więc zapewne jeszcze długie lata.

Zobacz też: Laptop gamingowy do 3500 zł

Kup PlayStation 5

Tak czy inaczej, warto obserwować nowatorskie pomysły patentowane przez Sony. Wcześniej firma zastrzegała już bowiem prawa do takich ciekawostek, jak kontroler zmieniający temperaturę w zależności od stanu rozgrywki.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.