Sony idzie śladem Microsoftu i celuje w rynek mobilny! Firma szuka konkretnego specjalisty

PlayStation Sony

Czy się to graczom podoba, czy nie, tak rynek gier mobilnych to jeden z najbardziej lukratywnych segmentów, na który ochotę ma wielu topowych przedstawicieli rynku. Ostatnio informowaliśmy, że Microsoft szykuje się do wielkiego otwarcia swojej własnej platformy (alternatywnej dla Google Play i Apple Store), gdzie dostępne będą właśnie gry od firm podlegających pod producenta Xboxów. Okazuje się, że Sony nie chce być gorsze i szykuje się do podjęcia podobnych działań i wejścia w segment gier mobilnych.

Sony szuka specjalistów od rynku mobilnego

PlayStation Sony
PlayStation

Najnowsze ogłoszenie o pracę opublikowane przez Sony jasno wskazuje, że firma poszukuje architekta do spraw tworzenia platform mobilnych. Do zadań takiej osoby należałoby zaprojektowanie całego ekosystemu dla platformy, gdzie umieszczane byłby właśnie gry mobilne.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

W ogłoszeniu możemy przeczytać, że taki pracownik współpracowałby z wewnętrznymi zespołami PlayStation w celu umieszczania gier na nowej platformie, ale także pilnowaniu, aby wszystkie one spełniały „standardy jakości”.

PlayStation Studios Mobile poszukuje doświadczonego inżyniera oprogramowania, który zaprojektuje platformę PlayStation do tworzenia, publikowania i obsługi darmowych gier mobilnych. Osoba na tym stanowisku będzie kierować projektowaniem i wdrażaniem tej platformy; będzie współpracować z wewnętrznymi zespołami połączyć gry mobilne z usługami PlayStation i zapewnić, że wszystkie gry mobilne spełniają standardy jakości PlayStation.

Ogłoszenie o pracę od Sony

Jest to oczywisty sygnał, że Sony szykuje się do wejścia w rynek gier mobilnych na szerszą skalę i potrzebuje specjalistów, którzy poprowadzą całe przedsięwzięcie. Biorąc jednak pod uwagę, że firma na razie szuka specjalistów, na pierwsze efekty trochę sobie poczekamy.

Ciekawe tylko, jak dokładnie wyglądać będzie strategia, którą w przypadku rynku mobilnego obierze Sony. Nie bez znaczenia będzie też wpływ gier mobilnych na inne segmenty działalności PlayStation.

Źródło: TweakTown

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
MEGA ZNIŻKA DLA OBECNYCH SUBSKRYBENTÓW!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.