Sony PlayStation opuści kolejną dużą imprezę. Firma stawia wszystko na swój własny event?

Sony PlayStation logo

Niedawno organizatorzy Gamescomu wydali oświadczenie, w którym oznajmili, iż na tegorocznej edycji imprezy znajdzie się około 250 firm. Swoją obecność potwierdziło już m.in. Bandai Namco, THQ Nordic czy Koch Media. Z drugiej strony barykady Nintendo, Take-Two i Activision dało znać swoim fanom, że nie wezmą udziału w imprezie. Teraz do tej grupy dołączyło również Sony.

PlayStation nie pojawi się na Gamescom 2022

Rzecznik firmy PlayStation stwierdził, że twórcy konsol PS4 czy PS5 nie pojawią się na Gamescomie. Jest to podyktowane prawdopodobnie tym, że Sony ma zamiar zaskoczyć odbiorców swoim własnym show, które ma odbyć się jesienią – najwięcej plotek wskazuje na wrzesień.

Sprawdź także: Sony zapowiada wydarzenie Find Your New Zone

Gamescom 2022 będzie miał miejsce w dniach 24-28 sierpnia 2022 roku i będzie hybrydowym wydarzeniem, odbywającym się jednocześnie online oraz w Kolonii. Natomiast 23 sierpnia rozpocznie się Gamescom Opening Night Live, podczas którego poznamy wiele zapowiedzi gier i aktualizacji tych już ujawnionych.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Spora okazja!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.