Sony szykuje dla graczy zupełnie nową markę? Nowy projekt ma być mieszanką Mass Effect oraz Gears of War

Sony PlayStation logo

Pod koniec zeszłego roku Sony postanowiło podzielić się z graczami małym zestawieniem najgłośniejszych premier gier i sprzętów na konsolę PlayStation. Jednocześnie od dłuższego czasu wiadomo, że japońska korporacja patrzy nieco dalej w przyszłość, szykując się do wypuszczenia na rynek aż dziesięciu gier-usług do końca 2026 roku. Bardzo możliwe, że w ostatnim czasie do sieci trafiły materiały prezentujące właśnie jedną z tych produkcji.

Przeciek sugeruje, że nowe IP od Sony może być grą-usługą w klimatach Gears of War oraz Mass Effect

Eis o leak de um early game first party da Sony. Trata-se de um RPG Sci-fi, provavelmente feito na UE5. Estúdio seria o XDev e mais leaks irão surgir este ano. As pessoas estão apelidando o jogo de "Gears of Effect". pic.twitter.com/EPCc8tuHma

— SUPERNOVAS (@supernovastv) January 8, 2023

Eis o leak de um early game first party da Sony. Trata-se de um RPG Sci-fi, provavelmente feito na UE5. Estúdio seria o XDev e mais leaks irão surgir este ano. As pessoas estão apelidando o jogo de "Gears of Effect". pic.twitter.com/EPCc8tuHma

— SUPERNOVAS (@supernovastv) January 8, 2023

Według informacji i materiałów, które niedawno trafiły do sieci, Sony może pracować w tajemnicy nad zupełnie nową marką gier FPS, która opracowywana jest przez brytyjskie XDEV na silniku Unreal Engine 5.

Co ciekawe, ma być to pierwszy projekt tego studia, które po wielu latach współpracy z innymi deweloperami otrzymało swoją szansę na stworzenie gry.

Kilkusekundowe wideo, które wyciekło do internetu, przedstawia fragment rozgrywki z perspektywy trzecioosobowej, gdzie postać podchodzi do balkonu, podczas gdy jakieś monstrum wspina się po budynku widzianym naprzeciw.

Według niektórych głosów ma być to fragment gameplayu z trzecioosobowego FPS-a, będącego mieszanką serii Mass Effect oraz Gears of War. Dlatego też produkcja została przez ludzi okrzyknięta mianem „Gears of Effect”.

Znany leaker Dusk Golem, odnosząc się do tych informacji na forum ResetEra, stwierdził, że widział większy fragment rozgrywki tego projektu, a wideo dostępne w sieci pochodzi ze starszej kompilacji. Uważa on także, iż do tego czasu gra została już w pełni zdubbingowana, a na jej potrzeby skomponowano również całą ścieżkę dźwiękową.

Przeczytaj też: Kody do The Forest

Niestety są to jedyne dostępne na ten moment informacje, a na dodatek nie można w żaden sposób potwierdzić ich autentyczności. Serwis Supernovas uważa, że jeszcze w tym roku ma pojawić się więcej przecieków na temat tego enigmatycznego projektu od XDEV. Oznacza to, że nie pozostaje nam nic innego jak wyczekiwać dalszych wieści i liczyć, że wszystkie plotki okażą się prawdziwe.

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Super okazja!
>
Z