Sony pojawi się na Tokyo Games Show 2024! Nie nastawiajcie się jednak na wielkie zapowiedzi

Sony TGS 2024

Od jakiegoś czasu Sony, a co za tym idzie, także PlayStation, starają się unikać wszelkiego rodzaju imprez pokroju Summer Game Fest czy Gamescom, stawiając na własne transmisje i wydarzenia, jednocześnie pokazując się przy okazji The Game Awards. Najnowsze doniesienia wskazują jednak, że japońskie przedsiębiorstwo pojawi się na tegorocznej edycji Tokyo Games Show. Brzmi to znakomicie, ale jest przy tym jedno „ale”, które może rozczarowywać…

Sony na Tokyo Games Show 2024. Czy jest się czego spodziewać?

Sony-Interactive-Entertainment
Sony Interactive Entertainment

Na oficjalnej stronie TGS 2024 dostępna jest już lista firm, które obecne będą podczas tegorocznej edycji jednego z najważniejszych wydarzeń gamingowych na terenie całej Azji. Uważni obserwatorzy dostrzegli w tym zestawieniu Sony Interactive Entertainment (SIE), które najwidoczniej pojawi się na targach, ale nie potwierdziło tego jeszcze oficjalnym komunikatem prasowym. Wychodzi więc na to, że japoński producent gier i konsol pojawi się na tej imprezie po raz pierwszy od 2019 roku, co samo w sobie jest nie lada wydarzeniem.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Na wszystkich, którzy już szykują się na wielkie zapowiedzi hitów AAA, czeka poważne rozczarowanie, bo SIE w ramach tej imprezy będzie obecne w ramach „Obszaru gier niezależnych”. Wychodzi więc na to, że w Tokyo zobaczymy raczej zapowiedzi mniejszych projektów, o ile nie będzie to po prostu akcja promocyjna Astro Bota, który wówczas będzie już po premierze.

PlayStation
PlayStation

Portal Insider-Gaming, powołując się na głosy niektórych internautów, twierdzi, że Sony może na TGS 2024 zaprezentować światu PS5 Pro, jednak jest to bardzo naciągana teoria. Jakkolwiek by nie patrzeć, tak targi w stolicy Japonii nie są najlepszym miejscem na takie prezentacje, choć oczywiście nie można wykluczyć, że producent konsol może zdecydować się na bardzo nietypowy dla siebie ruch i faktycznie pokazać coś, czego się nikt się nie spodziewał.

Same targi Tokyo Games Show 2024 odbywać się będą w dniach 26-29 września 2024 roku, a sprzedaż biletów na to wydarzenie rozpoczęcie się już 13 lipca. W targach wezmą udział takie spółki jak Square Enix, Samsung, SEGA. Warto więc mieć ten event na oku, bo ciekawych gier na pewno nie braknie.

Źródło: Insider-Gaming, nikkeibp.co.jp

O autorze
Przemysław Paterek
Redaktor działów Newsy & Promocje | Recenzent

Swoją przygodę z grami zaczynał od Mario Tennis na Gameboya Color. Wielki fan RPG-ów i strategii. Średnio co kilka miesięcy musi przejść od nowa Gothica. Zobacz więcej...

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
KLIKNIJ I SKORZYSTAJ Z OSTATNIEJ SZANSY NA ZAKUP XGPU DO 85% TANIEJ
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.