Federalna Komisja Handlu rozpoczęła dochodzenie w sprawie przejęcia Bungie przez Sony

PlayStation x Bungie

Pod koniec stycznia Sony ogłosiło plany przejęcia Bungie za 3,6 miliarda dolarów, krótko po tym, jak Microsoft wyraził chęć zakupu Activision Blizzard za znacznie większą kwotę. Federalna Komisja Handlu już od dawna przygląda się transakcji Microsoftu, ale teraz regulatorzy rozpoczęli dochodzenie również w sprawie przejęcia Bungie przez Sony. Ciekawe, co z tego wyniknie.

REKLAMA

FTC bada przejęcie Bungie przez Sony

PlayStation logo

Jak podaje The Information, Amerykańska Federalna Komisja Handlu rozpoczęła dochodzenie w sprawie przejęcia Bungie przez Sony. Cała transakcja stanęła pod znakiem zapytania, choć to oczywiście nie oznacza, że ostatecznie nie dojdzie ona do skutku. Z drugiej strony nie wiadomo, co odkryje śledztwo.

Przeczytaj też: Doładowanie do PlayStation Store o wartości 100 zł dostępne za 80,49 zł!

Cała sytuacja dobrze pokazuje, że Federalna Komisja Handlu zaczyna coraz baczniej przyglądać się branży growej. Nie jest bowiem tajemnicą, że na rynku gier i konsol są ogromne pieniądze. Zadaniem amerykańskiego organu jest m.in. pilnowanie, aby przejęcia nie zaburzały sytuacji na rynku i nie prowadziły do monopolu. Kiedy FTC zakończy swoje dochodzenie, a my poznamy jego wynik, to na pewno o tym napiszemy.

REKLAMA
Chcesz być na bieżąco? Obserwuj XGP.pl w Google News!

Niektóre odnośniki w niniejszej publikacji to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych kosztów, a jednocześnie wspierasz rozwój portalu.

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

REKLAMA
Zobacz jak oszczędzić na abonamencie!