Sony przejmuje iSize! Japończycy kupili firmę specjalizującą się w uczeniu maszynowym

SIE

Od momentu przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, na największym konkurencie producenta Xboxów wywierana jest spora presja związana z potencjalnymi przejęciami. Wiele mówi, że Sony powinno ruszyć na spore zakupy i zdecydować się, kupić kilka studiów, aby jeszcze bardziej rozwinąć swoje portfolio. Japończycy rzeczywiście wyruszyli na zakupy, ale w dziedzinie której raczej mało kto się spodziewał.

iSize zostaje ostatecznie przejęte przez Sony

Prezentacja działania technologi BitClear Video

Dosłownie kilka godzin temu Sony oficjalnie ogłosiło, że dokonuje przejęcia firmy iSize, która koncentruje się na aplikacjach do przetwarzania wideo, wykorzystując uczenie maszynowe. Spółka ta pochodzi z Wielkiej Brytanii i powstała w 2016 roku i od tego czasu znacząco rozwinęła oferowane przez siebie technologie.

Prezentacja możliwości technologi BitSave

iSize opiera swój rozwój na trzech głównych produktach — BitClear, BitSave i BitGen. Wszystkie one zajmują się poprawą jakości materiałów wideo. Usuwa ona wszelkiego rodzaju artefakty związane z kompresją obrazu na inne, często lżejsze formaty.

Obecnie nie wiadomo, jak iSizie będzie wspierać dotychczasowe działania Sony, ani tym bardziej jaki wpływ będą miały owe technologie na dział gier. Możliwe jednak, że efekty tych prac nie będą widoczne na pierwszy rzut oka, a będą stanowić istotny element całego podłoża technologicznego w przyszłości.

Przeczytaj też: Gry na nudę

Szczegóły transakcji, takie jak warunki, kwota itp. nie zostały podane do oficjalnych wiadomości. Możliwe jednak, że to dopiero początek wielkich zakupów Sony i w najbliższym czasie będziemy świadkami kolejnych, podobnych komunikatów. Warto czekać i bliżej przyglądać się poczynaniom Sony w tym zakresie. Może być ciekawie.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.