Początek 2024 roku bez „exów” od PlayStation! Sony woli postawić na gry od innych wydawców

PlayStation Gry

PlayStation tytułami ekskluzywnymi stoi i co do tego raczej ciężko mieć jakieś obiekcje czy zastrzeżenia. Od lat o sile tej marki stanowią gry, które stworzyły studia należące do Sony, a które często uznawane są za wyjątkowe i na swój sposób unikatowe. Najwidoczniej jednak studia należące do Japończyków mają nie najlepszy okres, bo nowe doniesienia nie napawają nadzieją na pełen premier 2024 rok.

Sony przesuwa premiery „exów” na PlayStation poza pierwszy kwartał 2024 roku

Według wzmianek które znalazły się w najnowszych dokumentach podsumowujących ostatni okres finansowy, Sony zdecydowało się na przesunięcie kilku premier gier first-party. Mowa oczywiście o wszystkich debiutach, które miały mieć miejsce do 31 marca 2024 roku.

Na ten moment nie jest jasne, jakie projekty zaliczyły obsuwy, ani tym bardziej, jak duże będą to opóźnienia, lecz sytuacja zdaje się całkiem poważna. Nie oznacza to jednak, że początek 2024 roku ma stać pod znakiem posuchy na PlayStation.

Firma ten „chudszy okres” zamierza nadgonić zwiększoną sprzedażą gier third-party. Możliwe więc, że ponownie nawiąże bliższą współpracę ze Square Enix, choć naturalnie w tej materii nigdy nic nie jest oczywiste.

Przeczytaj też: Gry postapokaliptyczne

Tego rodzaju wieści raczej nie napawają optymizmem, zwłaszcza że oznacza to dość ubogi początek roku dla wielu posiadaczy PlayStation. Oczywiście będzie to świetna okazja, by nadrabiać wszystkie ekskluzywne zaległości, ale chyba nie o to powinno chodzić w obecnej generacji.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Promocja wciąż dostępna!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.