Sony przypadkiem ujawniło potężne koszty produkcji The Last of Us 2 i Horizon Forbidden West

Aloy Horizon Forbidden West Ellie The Last of Us 2

W związku z rozprawą sądową dotyczącą przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, co jakiś czas na światło dzienne wypływają kolejne dokumenty z ciekawymi informacjami. Ostatnio dowiedzieliśmy się między innymi, że producent Xboxów rozważał zakup Square Enix, a także poznaliśmy jego potencjalne plany na kolejne przejęcia. Tym razem jednak to Sony ujawniło koszty produkcji gier The Last of Us 2 oraz Horizon Forbidden West i nie było to działanie zamierzone.

Sony źle zamazało dane i ujawniło koszt produkcji The Last of Us 2 oraz Horizon Forbidden West

Do sieci regularnie trafiają dokumenty związane z procesem dotyczącym przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, co pozwala na wgląd w pewne informacje szerszej publice. Choć ważne szczegóły są ukrywane, tym razem nie udało się w pełni dochować tajemnicy. Okazuje się bowiem, że zespół prawny PlayStation odpowiedzialny za zamazanie wybranych danych, poprzez złe zredagowanie dokumentów przypadkowo ujawnił koszty produkcji The Last of Us 2 i Horizon Forbidden West.

Jak możemy dopatrzyć się w dokumentach, druga część przygód Ellie i Joela, nad którą prace rozpoczęły się już w 2014 roku, kosztowała Sony 220 milionów dolarów. Natomiast kontynuacja historii Aloy, Horizon Forbidden West, miała budżet w wysokości około 212 milionów dolarów. Dodatkowo ujawniono, że w obu przypadkach w szczytowym okresie rozwoju tych projektów w prace zaangażowanych było ponad 200 osób.

Zobacze też: Czym jest eGPU

Kup The Last Of Us 2

Na koniec warto również wspomnieć, że podane koszty nie uwzględniają kampanii marketingowych, które zapewne znacznie zwiększyłyby ujawnione liczby. I choć tak olbrzymie budżety w dzisiejszych czasach nie są zaskakujące, sam incydent z przypadkowym ujawnieniem danych wzbudził spore zainteresowanie w branży gier. Na ten moment pozostaje nam więc czekać na kolejne ciekawe informacje i doniesienia związane z procesem sądowym.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.