Sony wycofuje PS Plusa ze sprzedaży w zewnętrznych sklepach

PlayStation Plus

Odświeżony PS Plus został ogłoszony już jakiś czas temu, a wraz z nowymi wersjami subskrypcji zaszło sporo zmian. Teraz wygląda na to, że Sony zdecydowało się na wycofanie ze sprzedaży kodów na PlayStation Plus u zewnętrznych sprzedawców. „Zdrapki” zaczynają znikać ze sklepów na całym świecie, a to raczej nie przypadek.

Kody na PlayStation Plus zaczynają opuszczać sklepy z całego świata

PS Plus Amazon
Ostatnie sztuki 12-miesięcznego PS Plusa na Amazonie

Dotychczas subskrypcję PlayStation Plus można było kupować zarówno w PS Store, jak i w zewnętrznych sklepach. Niestety wszystko wskazuje na to, że druga możliwość dobiega końca. Abonament PlayStation Plus zaczął bowiem znikać z oferty sklepów na całym świecie. Przykładowo, w amerykańskim Walmarcie, BestBuy czy Newegg nie ma już żadnych kodów, na Amazonie US zostały 4 sztuki doładowań na 12 miesięcy, a w polskich sieciówkach wyprzedało się już wszystko. Zerknęliśmy także na oferty kilku kanadyjskich, niemieckich i hiszpańskich sklepów; wszędzie kody widniały jako wyprzedane.

Przeczytaj też: Myszka gamingowa — najlepsze modele

U większości zewnętrznych sprzedawców z całego świata można już tylko kupić kody doładowujące saldo w PS Store. Trzeba przyznać, że taki ruch Sony nie powinien szokować. W końcu nowy PS Plus to kilka wariantów, a nie tylko jeden, dlatego dalsza obecność starej wersji w zewnętrznych sklepach mogłaby być dla wielu myląca. Z drugiej strony to też korzyść dla samego Sony, bo firma nie będzie zmuszona płacić żadnej prowizji, jeżeli PS Plusa będzie można kupować jedynie w PlayStation Store. Oczywiście na ten moment nie wiadomo, czy z czasem w zewnętrznych sklepach nie pojawią się nowe wersje PlayStation Plus, choć jest to całkiem prawdopodobne.

Przeczytaj też: Fotel gamingowy — najlepsze modele

Pod koniec warto wspomnieć, że wcześniej taka sama sytuacja miała miejsce z kodami na PlayStation Now. Samodzielna usługa streamingu w chmurze od Sony odeszła w niepamięć i stała się częścią droższych wariantów nowego PS plusa.

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.