Sony rozszerza działalność w Chinach! „Chcemy, by gracze na całym świecie poznali chińską kreatywność”

China Hero Project

Chiński rynek gier jest ogromny, dlatego nie dziwi, że wielcy gracze tego biznesu uważnie go obserwują, by położyć na nim swoje ręce. Jedną z takich firm jest Sony, które podejmuje kolejne poważne kroki w celu dotarcia do odbiorców z Państwa Środka, przeznaczając na to setki tysięcy dolarów. China Hero Project od twórców PlayStation wchodzi w kolejną fazę. 

Sony rozpoczyna 3. sezon China Hero Project — celem jest sprzedanie 7 milionów konsol PlayStation 5 w Państwie Środka

Trailer Lost Soul Aside

Serwis Reuters potwierdził w swoim wpisie, że Sony otwiera 3. sezon China Hero Project, który polega na wspieraniu chińskich producentów w wydawaniu gier lokalnie oraz globalnie. Twórcy PlayStation zainwestują milion juanów (ok. $140 000) w każdą pozycję stworzoną w Chinach, którą będą inkubować. 

■■■■■ ■■■■■■■■■■■■■■■■■

Jak podkreśla sam, Reuters, krok ten ma na celu rzucenie rękawicy Microsoftowi również szukającemu deweloperów na chińskim rynku. Obecnie największym sukcesem Sony na tym polu było partnerstwo z twórcami Genshin Impact, co okazało się złotym strzałem przynoszącym ogromne zyski. Japońska korporacja celuje w wydanie kolejnych gier tego pokroju. 

 Chcemy, aby gracze na całym świecie lepiej zrozumieli kreatywność, która pochodzi z Chin. Zawsze miałem marzenie, by gry na konsole stały się naturalną częścią codziennej rozrywki dla Chińczyków.

Tatsuo Eguchi, prezes Sony Interactive Entertainment Shanghai

Zobacz też: Najlepsze gry na telefon

Pierwszymi tytułami wspomnianymi w ramach 3. sezonu China Hero Project są Lost Soul Aside i Convallaria, a zgodnie z zapowiedziami wydawcy jest to dopiero szczyt góry lodowej. Aktualna faza projektu ma być znacznie większa niż dwie poprzednie. Ostatecznie Sony chce pobić dwukrotnie sprzedaż PS5,względem PS4 oraz zwiększyć popularność konsol stacjonarnych na chińskim rynku.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
GIFTCARDY ZNÓW W PROMOCJI!
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.