Sony to „agresywny konkurent” dla Xboxa. Phil Spencer broni przejęcia Activision Blizzard przed sądem

Phil Spencer

Nie milkną echa przesłuchań przed amerykańskim sądem w sprawie przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft. Jedną z osób, która musiała bez wątpienia stawić się na tej sprawie, jest oczywiście szef działu Xbox — Phil Spencer. W trakcie składania swoich zeznań mężczyzna wyjawił swój pogląd na całą sprawę i trzeba przyznać, że jest on naprawdę całkiem interesujący.

Phil Spencer twierdzi, że Sony finansuje działania mające na celu zniszczyć Xbox dzięki tytułom tworzonym przez Microsoft

Xbox Logo
Microsoft Xbox

Spencer podczas przesłuchania wytłumaczył, że Sony wykorzystuje pieniądze wygenerowane przez tytuły tworzone przez studia należące do Microsoftu, aby z czasem zwalczać Xboxa z rynku. Japońska korporacja ma to robić poprzez opłacanie innych wydawców i czynienie ich gier ekskluzywnymi dla konsol PlayStation.

PlayStation wykorzystuje pieniądze, które zarabia na grach Xbox [wydanych] na PS5, aby płacić za inne gry, które są blokowane na platformie Xbox.

Phil Spencer

Oczywiście szef działu Xbox nie ujawnił dokładnie o jakie produkcje chodzi, chociaż w przypadku tych ekskluzywnych produkcji, można domyślać się, iż chodzi o tytuły od Square Enix (wydane ostatnio Final Fantasy XVI). Spencer opisując praktyki Sony, stwierdził wprost, iż japońska korporacja, to nic innego jak „agresywna konkurencja” dla „Zielonych”.

Za każdym razem, gdy wydajemy grę na PlayStation (…), to Sony zabiera 30% przychodów, które generujemy na ich platformie, a potem wykorzystuje te pieniądze razem z innymi środkami, aby przeznaczyć je na działania mające na celu ograniczenie przeżycia Xboxa na rynku.

Phil Spencer

Przeczytaj też: Gry point and click

Kup Xbox Series X

Tymi słowami Phil Spencer chciał zapewne jeszcze bardziej zaznaczyć konieczność przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft i rolę tego wydawcy jako sposobu na przeżycie Xboxa na rynku. Czy jednak argumenty te przekonają sąd do oddalenia wniosku FTC o tymczasowe zablokowanie zakupu wydawcy Call of Duty? Dowiemy się tego zapewne jeszcze w tym tygodniu.

Niektóre odnośniki w powyższej publikacji to linki afiliacyjne. Jeżeli klikniesz taki link i dokonasz zakupu, otrzymamy niewielką prowizję, a Ty nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów. | Etyka redakcyjna

Zastanawiasz się nad zakupem subskrypcji Xbox Game Pass Ultimate lub PS Plus? A może chcesz robić tańsze zakupy w PlayStation Store?

Dyskusja na temat wpisu

Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi. Mimo że pozwalamy na komentowanie osobom bez konta na platformie Disqus, to i tak zalecamy jego założenie, bo wpisy gości często trafiają do spamu.

Ładowanie kolejnych wpisów...
OKAZJA ALERT
Zgłaszanie błędu

Błędy zdarzają sie każdemu, nawet nam. Jeżeli uważasz, że w niniejszej publikacji coś się nie zgadza, to poinformuj nas o tym korzystając z formularza poniżej. Autor tekstu otrzyma Twoje zgłoszenie, dzięki czemu będzie mógł go poprawić, jeśli zajdzie taka potrzeba.